8 grudnia 2023

Wywiady i fotoreportaż z pierwszego mityngu na nowej Arenie Lekkoatletycznej

Po mityngu lekkoatletycznym, który odbył się sobotę 22 września na stadionie HOSiR Marek Kitliński przeprowadził wywiady z: zawodnikiem i trenerem LA Unii Hrubieszów Arturem Kernem, Sekretarzem Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Jerzym Wierzchowskim i dyrektorem HOSiR Stanisławem Łuczkiewiczem.

Reklamy

W dniu 22.09.2012 r. odbył się na Arenie Lekkoatletycznej w Hrubieszowie mityng lekkoatletyczny m.in. dzięki przechylności sekretarza LOZLA p. Jerzego Wierzchowskiego, który podczas zawodów w Hrubieszowie kierował biurem zawodów. Poniżej wywiad audio z p. Jurkiem.

Komunikat z zawodów opublikujemy po otrzymaniu go z LOZLA.

Reklamy

 

Jerzy Wierzchowski

Jako zawodnik specjalizował się w skoku wzwyż. Na początku lat siedemdziesiątych XX wieku uzyskał stylem przerzutowym 205 cm. Wynik ten był wyrównaniem rekordu województwa lubelskiego należącego od 1965 r. do Jerzego Wiercińskiego. Obaj reprezentowali Start Lublin. Niestety, pomimo, że wielokrotnie atakował wysokości, które by Mu pozwoliły na samodzielne miano rekordzisty, to nie udało się, ponieważ taki jest sport i nie wszystko się zawsze uda.

Po zakończeniu kariery sportowej i po uzyskaniu uprawnień trenerskich II klasy, (m.in. razem z niżej podpisanym podczas studiów podyplomowych na AWF w Poznaniu), został szkoleniowcem w swoim klubie i kadry województwa lubelskiego w skoku wzwyż. Uzyskał również uprawnienia sędziowskie, z których wielokrotnie podczas zawodów korzystał.

W związku z posiadaniem wykształcenia z fizjologii wysiłku, pracuje od wielu lat w lubelskiej wojewódzkiej przychodni sportowo – lekarskiej, przeprowadzając wiele badań wydolnościowych, które pomagają określić formę sportowców, nanieść poprawki lub nakreślić dalsze plany treningowe.

Od wielu, wielu lat pełni społecznie funkcję sekretarza Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki i to stanowisko pochłania mu wiele czasu, ponieważ to on organizuje zebrania, ustala i rozlicza preliminarze, pisze i wysyła pisma, które pozwalały czy pozwalają pozyskać fundusze na organizację zawodów, obozów sportowych i wszystko inne, co może się wiązać z rozwojem lekkiej atletyki na Lubelszczyźnie.

Podczas zawodów najczęściej jest kierownikiem biura zawodów, zbierając zgłoszenia zawodników czy drużyn do rywalizacji i umieszcza je w protokole zawodów. Ustala i pisze program minutowy imprezy, listy startowe i komunikaty po zakończeniu poszczególnych konkurencji, które są podczas zawodów wywieszane na tablicy zawodów do wglądu dla zawodników, szkoleniowców, mediów czy kibiców. Pełne komunikaty umieszcza w Internecie lub przesyła, już wydrukowane do klubów sportowych, prasy, PZLA, statystyków, itp.

Dlatego było nam miło, że przybył do Hrubieszowa i wspomógł swoją fachowością przeprowadzić wyższej rangi zawody lekkoatletyczne. Dlatego p. Jurku dziękujemy, no i liczymy, że w następnym roku nie będzie inaczej, a nawet lepiej!!!

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

 

Poniżej wywiady Marka Kitlińskiego przeprowadzone po mityngu z:

– zawodnikiem i trenerem LA Unii Hrubieszów Arturem Kernem,

– Sekretarzem Lubelskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Jerzym Wierzchowskim

i dyrektorem HOSiR Stanisławem Łuczkiewiczem.