13 czerwca 2024

XI Raciborski Rajd Rowerowy

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W dniach 11 – 13 lipca 2009 r. mieszkańcy Hrubieszowa mogli zauważyć rowerzystów jeżdżących ulicami naszego miasta. Była to 25 osobowa grupa rowerzystów (w tym trzy kobiety) XI Raciborskiego Rajdu Rowerowego Środowisk Trzeźwościowych Dookoła Polski im. Jana Pawła II.

Rajd rozpoczął się 1 lipca w Raciborzu i do 11 sierpnia przejadą trasą dookoła Polski pokonując ponad 3 tys. km. Środowisko trzeźwościowe z Raciborza i regionu w ten sposób promuje walkę z nałogiem.

Reklamy

Pomysłodawcą i komandorem rajdu jest Marian Niewiadomski z Raciborza. Na trasie w Grabowcu powitali ich rowerzyści ze Stowarzyszenia „Hrubieszów Na Rowerach”, a w Trzeszczanach grupa rowerowa skazanych z wychowawcą z Zakładu Karnego w Hrubieszowie.

Rowerzystów od Lubaczowa pilotuje przedstawiciel Stowarzyszenia Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres” z Hrubieszowa.

Reklamy

Przed Hrubieszowskim Domem Kultury rowerzystów powitał z-ca burmistrza Marek Bartkowiak i przedstawiciele Klubu Abstynenta „Lumen”. Rowerzyści przez Hrubieszów jechali po raz szósty. Po powitaniu rowerzyści gościli w Klubie Abstynenta „Lumen”. A wieczorem o godz. 18.00 uczestniczyli we Mszy Świętej w parafii pw. Św. Mikołaja.
Na nocleg rowerzystów przyjęło zawsze gościnne Stowarzyszenie Przeciwdziałania Patologiom Społecznym „Kres”.

Następny dzień był dniem odpoczynku. Po południu rowerzyści zwiedzili Muzeum im. Ks. St. Staszica, Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej i Cerkiew pw. Zaśnięcia NMP.

W poniedziałek rano pożegnani przez burmistrza Zbigniewa Doleckiego i przedstawicieli Klubu Abstynenta pojechali do Chełma.

Życzymy zdrowia i dobrej pogody na trasie.

Tekst:
Turysta Rowerowy

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009