XXXVII Plebiscyt Tygodnika Zamojskiego na 10 Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców oraz 5 Trenerów na Zamojszczyźnie w 2020 roku

Marta Czapka z Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz jej szkoleniowiec Radosław Niziołek – to zwycięzcy Plebiscytu Sportowego Tygodnika Zamojskiego za rok 2019 r. Z naszego powiatu wśród zawodników Julia Janiak była 3, a Mateusz Pańko 7. U trenerów Antoni Czerniak był 5. Kto  będzie laureatem za rok 2020, to już zależy od ilości SMS-ów i kuponów, więc kibice nie zawiedźcie.

Reklamy

Kandydaci z powiatu hrubieszowskiego

CIĘŻARY

(S4) Natalia Bobrowska (Unia Hrubieszów) – złota medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20.

 (S5) Diana Flak (Unia Hrubieszów) – złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski, brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek.

 (S6) Julia Janiak (Unia Hrubieszów) – złota medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20.

(S(S12) Michał Puchala (Unia Hrubieszów) – srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów do lat 20.

10) Ewa Mizdal-Usowska (Unia Hrubieszów) – srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorek.

LEKKOATLETYKA

(S22) Karolina Gajewska (Unia Hrubieszów) – wicemistrzyni Polski juniorek w biegu na 400 m przez płotki i brązowa medalistka w sztafecie 4 x 100 m.

PIŁKA NOŻNA

(S34) Sergiej Borys (Kryształ Werbkowice) – pewny punkt obrony drużyny, która zajmuje 3. miejsce w tabeli IV ligi.

(S35) Mateusz Oleszczuk (Unia Hrubieszów) – jeden z najlepszych piłkarzy IV-ligowego zespołu.

TRENERZY

 (T3) Antoni Czerniak – szkoleniowiec sztangistów Unii Hrubieszów.

(T11) Tomasz Magdziak – trener lekkoatletów Unii Hrubieszów.

(T23) Leszek Tarnawski – szkoleniowiec sztangistów Unii Hrubieszów

***

W tegorocznej edycji Plebiscytu uczestniczy 56 sportowców i 25 trenerów. Zachęcamy do oddawania głosów!

Zasady są proste. Aby kupon był ważny, musi być wypełniony czytelnie we wszystkich (!) rubrykach. Oczywiście kupony muszą być oryginalne, czyli wycięte z TZ. Pamiętajcie, że na kuponie drukujemy datę ważności – upływa w dniu poprzedzającym kolejne wydanie TZ. Przykładowo: kupon wydrukowany w tym numerze, stycznia, będzie ważny do  stycznia (kolejny TZ ukaże się stycznia). Kupony można dostarczać do redakcji osobiście lub przesyłać pocztą. W drugim przypadku decyduje data stempla pocztowego. Przeterminowane kupony nie będą uwzględniane.

Przy każdym kandydacie jest litera z numerem. Te informacje będą potrzebne w głosowaniu esemesowym. Głosować można tylko na jedną osobę. Jeżeli chcemy oddać głos na sportowca, powinniśmy wysłać wiadomość o treści TZW.Sx na numer 7248, gdzie x jest numerem kandydata, np. TZW.S7 (wielkość liter nie ma znaczenia).

Jeżeli głosujemy na trenera, wówczas wysyłamy esemes o treści TZW.Tx na numer 7248, gdzie x jest numerem kandydata, np. TZW.T4. Każdy esemes liczony jest, jako jeden głos, koszt jednego wynosi z (z VAT). Głosy z kuponów i esemesów będą sumowane.

Kupony należy wysyłać na adres: Tygodnik Zamojski, ul. Grecka 6, 22-400 Zamość, koniecznie z dopiskiem „Plebiscyt 2020”. Regulamin plebiscytu jest dostępny w siedzibie organizatora i na stronie internetowej Tygodnika Zamojskiego.

­

SPORTOWCY

BOKS

(S1) Wiktor Bartnik (ASB Hetman Zamość) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w wadze +91 kg.

(S2) Paweł Korzec (ASB Hetman Zamość) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w wadze 69 kg.

CIĘŻARY

 (S3) Elżbieta Bielak (Znicz Biłgoraj) – wicemistrzyni Polski seniorek, młodzieżowa mistrzyni kraju.

 (S4) Natalia Bobrowska (Unia Hrubieszów) – złota medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20.

 (S5) Diana Flak (Unia Hrubieszów) – złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Polski, brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek.

 (S6) Julia Janiak (Unia Hrubieszów) – złota medalistka mistrzostw Polski juniorek do lat 20.

(S7) Klaudia Luterek (Agros Zamość) – drugie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski i trzecie w mistrzostwach Polski seniorów.

(S8) Kacper Magielnicki (Agros Zamość) – drugie miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski i trzecie w mistrzostwach Polski seniorów.

(S9) Karol Maksymowicz (Agros Zamość) – mistrz Polski juniorów i wicemistrz Polski seniorów.

(S10) Ewa Mizdal-Usowska (Unia Hrubieszów) – srebrna medalistka mistrzostw Polski seniorek.

(S11) Cezary Portka (Znicz Biłgoraj) – mistrz Polski do lat 17.

(S12) Michał Puchala (Unia Hrubieszów) – srebrny medalista mistrzostw Polski juniorów do lat 20.

(S13) Agnieszka Rak (Znicz Biłgoraj) – srebrna medalistka mistrzostw kraju seniorek, mistrzyni Polski juniorek, rekordzistka Polski w rwaniu.

 (S14) Emilia Rechul (Agros Zamość) – pierwsze miejsce w młodzieżowych mistrzostwach Polski.

(S15) Szymon Trytek (Agros Zamość) – pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski juniorów.

KARATE

(S16) Matylda Bień (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek w kumite +60 kg.

 (S17) Marta Czapka (Roztoczański Klub Karate Tradycyjnego) – młodzieżowa Mistrzyni polski w kumite.

 (S18) Patryk Jankowski (Tomaszowska Akademia Sztuk Walki) – mistrz Polski w kategorii drużynowej – enbu z koleżanką klubową Hanną Kuczmą.

 (S19) Wiktor Kolaja (Zamojski Klub Karate Kyokushin) – mistrz Polski juniorów w kumite w kat. +65 kg.

 (S20) Hanna Kuczma (Tomaszowska Akademia Sztuk Walki) – mistrzyni Polski w kategorii drużynowej – enbu z kolegą klubowym Patrykiem Jankowskim.

KARTING

(S21) Marcel Surmacz (UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj) – wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w kategorii młodzików i juniorów. Mistrz Europy Centralno-Wschodniej. Debiutując w kategorii Rotax Senior Max jako jeden z najmłodszych zawodników wywalczył tytuł drugiego wicemistrza EC-H.

LEKKOATLETYKA

(S22) Karolina Gajewska (Unia Hrubieszów) – wicemistrzyni Polski juniorek w biegu na 400 m przez płotki i brązowa medalistka w sztafecie 4 x 100 m.

 (S23) Dominik Kopeć (Agros Zamość) – srebrny medalista mistrzostw Polski w biegu na 100 m i rekordzista województwa lubelskiego na 100 i 200 m. Brązowy medalista halowych mistrzostwa Polski na 60 m.

 (S24) Wiktoria Łuczak (Agros Zamość) – trzecie miejsce w mistrzostwach z Polski juniorów w pchnięciu kulą.

 (S25) Michał Mazur (Agros Zamość) – złoty medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w rzucie młotem.

 (S26) Martyna Seń (Agros Zamość) – mistrzyni Polski młodzików na 100 i na 300 m, rekordzistka Polski U16 na 300 m.

(S27) Kinga Staszczuk (Agros Zamość) – srebrna medalistka halowych mistrzostw Polski juniorek młodszych w trójskoku.

ŁUCZNICTWO

(S28) Anna Ferens (Agros Zamość) – drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w mikście.

(S29) Andrzej Neścior (Agros Zamość) – trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w drużynie i drugie w mistrzostwach Polski juniorów w mikście.

(S30) Bartłomiej Ostasz (Agros Zamość) – trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w drużynie.

(S31) Mateusz Proć (Agros Zamość) – trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów w drużynie.

NARCIARSTWO BIEGOWE

(S32) Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) – mistrzyni Polski w sprincie. Członkini kadry narodowej biegaczek.

PŁYWANIE

(S33) Julia Bednarz (Orka Zamość) – dwukrotna brązowa medalistka mistrzostw Polski juniorek U16 na 200 i 400 m stylem zmiennym.

PIŁKA NOŻNA

(S34) Sergiej Borys (Kryształ Werbkowice) – pewny punkt obrony drużyny, która zajmuje 3. miejsce w tabeli IV ligi.

(S35) Mateusz Oleszczuk (Unia Hrubieszów) – jeden z najlepszych piłkarzy IV-ligowego zespołu.

(S36) Kamil Przybysławski (Grom Różaniec) – jeden z czołowych zawodników IV-ligowego zespołu, który w ub. roku wywalczył awans.

 (S37) Jakub Szuta (Tomasovia Tomaszów Lubelski) – najlepszy strzelec rundy jesiennej sezonu 2020/21 (14 bramek) w drużynie lidera IV ligi.

(S38) Rafał Turczyn (Hetman Zamość) – jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy III-ligowego zespołu.

(S39) Damian Ziółkowski (Huczwa Tyszowce) – król strzelców rundy jesiennej sezonu 2020/21 (15 bramek) w grupie drugiej IV ligi.

PIŁKA RĘCZNA

(S40) Jakub Kłoda (Padwa Zamość) – mocny punkt defensywy I-ligowego zespołu.

(S41) Bartosz Skiba (Padwa Zamość) – obrotowy, zawodnik z dużym potencjałem zarówno w obronie jak i ataku.

SIATKÓWKA

 (S42) Marta Chwała (Tomasovia Tomaszów Lubelski) – wyróżniająca się zawodniczka i kapitan czołowego zespołu występującego w II lidze.

SUMO

(S43) Mateusz Naworol (UKS Sorga Zamość) – brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów, młodzieżowy mistrz Polski (U21).

(S44) Adrian Rudnik (Agros Zamość) – drugie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów.

(S45) Martin Sędłak (UKJ Legion Zamość) – pierwsze miejsce w mistrzostwach Polski kadetów.

(S46) Michał Stawarski (Agros Zamość) – trzecie miejsce w mistrzostwach Polski juniorów.

TENIS STOŁOWY

(S47) Paweł Kozieł (Uczelnia Państwowa w Zamościu) – przyczynił się do awansu drużyny do Superligi i udanie w niej rywalizuje.

ZAPASY

(S48) Adrian Bielecki (LMKS Krasnystaw) – brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów w kat. do 74 kg.

 (S49) Dominik Gęba (LMKS Krasnystaw) – trzeci zawodnik młodzieżowych mistrzostw Polski w kat. do 57 kg.

 (S50) Marta Gruszkiewicz (UKS Sorga Zamość) – wicemistrzyni Polski juniorek w stylu wolnym.

 (S51) Krystian Knap (LMKS Krasnystaw) – srebrny medalista młodzieżowych mistrzostw Polski w kat. do 57 kg.

 (S52) Ernest Kopeć (LMKS Krasnystaw) – brązowy medalista mistrzostwa Polski juniorów w kat. do 65 kg.

 (S53) Kamil Sykuła (LMKS Krasnystaw) – mistrz Polski juniorów w kat. do 86 kg, brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów w kat. do 92 kg.

 (S54) Przemysław Swatek (LMKS Krasnystaw) – brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów w kat. do 70 kg.

 (S55) Agata Zygmunt (UKJ Legion Zamość) – wicemistrzyni mistrzostw Polski młodzików.

 (S56) Sylwia Żebrowska (LMKS Krasnystaw) – brązowa medalistka mistrzostw Polski seniorek oraz młodzieżowych mistrzostw Polski w kategorii do 62 kg

***

TRENERZY

(T1) Bogdan Antolak – trener piłkarzy IV-ligowego Gromu Różaniec.

(T2) Roman Blonka – były trener piłkarzy Gryf Gmina Zamość (IV liga).

(T3) Antoni Czerniak – szkoleniowiec sztangistów Unii Hrubieszów.

(T4) Marcin Czerwonka – trener piłkarzy ręcznych Padwy Zamość.

(T5) Bogusław Daniłowicz – trener sekcji zapaśniczej i sumo Agrosu Zamość.

(T6) Andrzej Gaweł – szkoleniowiec sztangistów Agrosu Zamość.

(T7) Andrzej Gdański – szkoleniowiec lekkoatletów Agrosu Zamość.

(T8) Piotr Kostrubiec – szkoleniowiec tenisistów stołowych UP Zamość.

(T9) Dariusz Kuzdra – trener lekkoatletów Agrosu Zamość.

(T10) Zbigniew Lewicki – trener pływaków Orki Zamość.

(T11) Tomasz Magdziak – trener lekkoatletów Unii Hrubieszów.

(T12) Przemysław Maziarczuk – szkoleniowiec pięściarzy ASB Hetman Zamość.

(T13) Stanisław Namiotko – trener lekkoatletów Agrosu Zamość

(T14) Radosław Niziołek – szkoleniowiec Roztoczańskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

(T15) Tomasz Pociennik – trener piłkarzy AMSPN Hetman Zamość.

(T16) Krzysztof Policha – trener Zamojskiego Klubu Karate Kyokushin.

(T17) Ryszard Radliński – szkoleniowiec UKS Sorga Zamość.

(T18) Ryszard Skwarski – szkoleniowiec Tomaszowskiej Akademii Sztuk Walki.

(T19) Leszek Stempel – szkoleniowiec łuczników Agrosu Zamość.

(T20) Andrzej Strzałka – szkoleniowiec ciężarowców Znicza Biłgoraj.

 (T21) Andrzej Surmacz – opiekun sekcji kartingowej UKS Moto-Kart Energetyk Biłgoraj.

(T22) Adam Swatek – szkoleniowiec zapaśników LMKS Krasnystaw.

(T23) Leszek Tarnawski – szkoleniowiec sztangistów Unii Hrubieszów.

(T24) Bartłomiej Wach – trener sportów walki w UJK Legion Zamość.

(T25) Henryk Wybranowski – trener i wychowawca wielu pokoleń sztangistów Znicza Biłgoraj.

­

REGULAMIN PLEBISCYTU SPORTOWEGO TZ 2020

­

Opracował – Marek Ambroży Kitliński, grafika: Tygodnik Zamojski


Zobacz też:

Ruszył Piłkarski Plebiscyt Kroniki Tygodnia

Ruszył Piłkarski Plebiscyt Kroniki Tygodnia


LubieHrubie na Instagramie