Z historii SZS: Koszykówka – powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla klas VIII-VII

W ostatnim roku szkolnym 2019/2020 udało się jeszcze przed wprowadzonymi obostrzeniami rozegrać mistrzostwa powiatu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dla klas VIII – VII w koszykówce dziewcząt i chłopców. Wygrały zespoły wśród dziewcząt SP 3 Hrubieszów a u chłopców SP 1 Hrubieszów. A jak to w innych latach było – to poniżej.

Reklamy

 

Z historii SZS: Koszykówka – powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla klas VIII – VII


Dziewczęta

Rok szkolny

1999/2000 – SP 3 Hrubieszów (SP 8/7+G)

2000/2001 – G. 3 Hrubieszów

2001/2002 – G. 2 Hrubieszów

2002/2003 – G. 3 Hrubieszów

2003/2004 – G. 3 Hrubieszów

2004/2005 – G. 3 Hrubieszów

2005/2006 – G. 3 Hrubieszów

2006/2007 – G. 3 Hrubieszów

2007/2008 – G. 3 Hrubieszów

2008/2009 – ZS2 G. Hrubieszów

2009/2010 – G. 1 Hrubieszów

2010/2011 – G. 1 Hrubieszów

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów

2012/2013 – ZSM3 G. Hrubieszów

2013/2014 – ZSM3 G. Hrubieszów

2014/2015 – ZSM3 G. Hrubieszów

2015/2016 – ZS2 G. Hrubieszów

2016/2017 – ZSM 1 G. Hrubieszów

2017/2018 – ZSM 1 G. Hrubieszów

2018/2019 – SP 3 Hrubieszów

2019/2020 – SP 3 Hrubieszów

2020/2021 – ?


Wygrywały od roku szk.2000/2001:

14x – ZSM G. 3 Hrubieszów

4x – ZSM G. 1 Hrubieszów

2x – ZS2 G. Hrubieszów

1x – ZSM G. 2 Hrubieszów

 

***

 

Chłopcy

Rok szkolny

1999/2000 – SP 1 Hrubieszów (SP 8 klas + G.)

2000/2001 – G. 3 Hrubieszów

2001/2002 – G. 1 Hrubieszów

2002/2003 – G. 1 Hrubieszów

2003/2004 – G. 1 Hrubieszów

2004/2005 – G. 1 Hrubieszów

2005/2006 – G. 1 Hrubieszów

2006/2007 – G. 1 Hrubieszów

2007/2008 – G. 3 Hrubieszów

2008/2009 – G. 3 Hrubieszów

2009/2010 – G. 3 Hrubieszów

2010/2011 – G. 3 Hrubieszów

2011/2012 – G. 3 Hrubieszów

2012/2013 – ZSM3 G. Hrubieszów

2013/2014 – ZSM3 G. Hrubieszów

2014/2015 – ZSM3 G. Hrubieszów

2015/2016 – ZSM 1 G. Hrubieszów

2016/2017 – ZSM 3 G. Hrubieszów

2017/2018 – SP 3 Hrubieszów

2018/2019 – SP 1 Hrubieszów

2019/2020 – SP 1 Hrubieszów

2020/2021 – ?


Wygrywali:

11x – ZSM G. 3 Hrubieszów

10x – ZSM G. 1 Hrubieszów

 

***


Rok szkolny 2000/2001

2001 – 3.04. Hrubieszów, Powiatowa Gimnazjada w piłce Koszowej Dziewcząt.


Kolejność 1. G. 3 Hrubieszów

w składzie: P. Polakiewicz, A. Chachur, M. Wiśniewska, P. Ciesielczuk, M. Pytka, E. Kozicka, M. Domaradzka, M. Bocheńska, K. Bocheńska, I. Rozumpolska, Maciejewska, K. Brzoza, op. E. Kowalczyk

2. G. 2 Hr. op. Krystyna Rozkal,

3. G. Mircze op. Urszula Przytuła.

 

Wyniki meczów:

G 3 Hr. – G Mircze 26:3;

G 3 Hr. – G 2 Hr. 10:8;

G Mircze – G 2 Hr. 6:8.

(Organizator SZS – Janina Ewa Kitlińska)

 

***


Rok szkolny 2013/2014

Gimnazjada Szkolnego Związku Sportowego chłopców w koszykówce Hrubieszów 17.01.2014


Wyniki zawodów:

Chłopcy:

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum nr 1 76:12

Gimnazjum nr 1 – Gimnazjum Staszic 15:32

Gimnazjum nr 3 – Gimnazjum Staszic 76:13

 

Kolejność drużyn:

1. Gimnazjum nr 3

2. Gimnazjum Staszic

3. Gimnazjum nr 1

 

Składy drużyn:


Zespół Szkół Miejskich nr 3

Wal Oskar

Popławski Kacper

Jóźwiak Damian

Fijołek Patryk

Czerniak Oktawian

Warecki Kamil

Chachler Hubert

Chachler Bartek

Orzechowski Miłosz

Frankiewicz Kamil

Sacharczuk Kamil

Gardyński Albert

Smerdel Bartosz

Kasztelan Przemysław

Opiekun: Kamil Wojciechowski


Gimnazjum Publiczne przy Zespole Szkół nr 2 (Staszic)

Sędłak Bartosz

Łukiewicz Konrad

Tadla Radosław

Skorupski Michał

Kowalewski Marcin

Smoła Tomasz

Tomaszczuk Bartek

Szczepański Paweł

Mazurek Piotr

Capiuk Piotr

Opiekun: Andrzej Pachylczuk


Zespół Szkół Miejskich nr 1

Pokrywka Maciej

Krawczuk Kacper

Wojciechowski Bartłomiej

Borusiewicz Mateusz

Tarnowski Mateusz

Grabiński Sebastian

Zybura Cezary

Szuryński Piotr

Greszeta Igor

Jaros Maciej

Piniaź Konrad

Chorzępa Dawid

Opiekun: Andrzej Podlewski

 

Do zawodów rejonowych awansowały, dzięki temu, że w ubiegłym roku Trójka była Mistrzem Rejonu, awans uzyskały dwie drużyny: ZSM nr 3 i Staszic.

Zawody sędziowali: Paweł Padkowski i Bartłomiej Sadowski. Stolik sędziowski: Katarzyna Szlonzak, Kacper Popławski, Paweł Szczepański, Miłosz Orzechowski, Karolina Pachla, Maria Łyko. Komunikat – Maciej Łyko.

Zawody powiatowe SZS organizowane są dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie i Hostelu 74, przy medialnym patronacie LubieHrubie.pl.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – lubiehrubie


Na zdjęciach poniżej – Gimnazjada Szkolnego Związku Sportowego chłopców w koszykówce Hrubieszów 17.01.2014.

 

 


 

Zobacz też:

SPORT – Z historii SZS: Igrzyska Powiatowe Dzieci – Czwórbój lekkoatletyczny

SPORT – Z historii SZS: Mini piłka ręczna – powiatowe Igrzyska dzieci