26 lutego 2024

Za nami IV Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców im. Mirosława Szupra

W dniu 27.09.2019 roku, na boiskach Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, został rozegrany IV Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców imieniem Mirosława Szupra.

Reklamy

 

W turnieju brali udział uczniowie urodzeni w roku 2009 i młodsi. Na turniej zgłosiła się drużyna dziewcząt z SP nr 1 w Hrubieszowie, drużyna z SP w Mirczu, drużyna z SP w Wiszniowie oraz pięć drużyn chłopców, które reprezentowały SP nr 1, SP nr 3, SP w Mirczu, SP w Wiszniowie i SP w Uchaniach.

Turniej w obecności Tomasza Wojciecha Antoniuka prezesa SE „Razem” w Hrubieszowie i Edyty Kucharskiej dyrektora SP nr 1 w Hrubieszowie rozpoczęliśmy od krótkiego życiorysu przedstawiającego postać trenera, bramkarza i fana sportu – ś.p. Mirosława Szupra i minuty ciszy, którą uczciliśmy pamięć zmarłego.

Reklamy

Następnie rozgrywki rozpoczęliśmy systemem „każdy z każdym”.

W kategorii dziewcząt zwycięską drużyną okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, drugie miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wiszniowie, a trzecie ze Szkoły Podstawowej w Mirczu.

Podczas gry wyłoniono najlepszego strzelca, którym została Nicola Litwińczuk z SP nr 1 w Hrubieszowie, najlepszym technikiem została Magda Tomaszewska z SP w Wiszniowie, a najlepsza bramkarką Dagmara Łygas z SP w Mirczu. Wszyscy otrzymali puchary i dyplomy ufundowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne ”Razem” w Hrubieszowie oraz nagrody od Firmy Ubezpieczeniowej UNIQA.

W kategorii chłopców:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Uchaniach,

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie,

III miejsce Szkoła Podstawowa w Wiszniowie,

IV miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Hrubieszowie,

V miejsce Szkoła Podstawowa w Mirczu.

Wyłoniono też najlepszego strzelca, którymi zostali równorzędnie Jakub Cieśla ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Mateusz Łoś ze Szkoły Podstawowej w Mirczu, najlepszym technikiem został Karol Guzina ze Szkoły Podstawowej w Mirczu, najlepszym bramkarzem wybrano Oskara Lenarda ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie. Każdy z nich otrzymał puchar i dyplom ufundowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie. Dodatkowo każdy z nich otrzymał nagrody ufundowane przez Firmę Ubezpieczeniową UNIQA.

Puchary i dyplomy oraz nagrody rzeczowe zostały wręczone na zakończenie turnieju przez Tomasza Wojciecha Antoniuka prezesa SE „Razem” w Hrubieszowie i Edytę Kucharską dyrektora SP Nr 1 Hrubieszowie.

Współorganizatorom, fundatorom nagród i Firmie Ubezpieczeniowej UNIQA wspomagającym przedsięwzięcie, serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu turnieju. Szczególnie dziękujemy Edycie Kucharskiej i Tomaszowi Magdziakowi z SP nr 1 w Hrubieszowie za wytężoną pracę przy turnieju.

Dziękujemy opiekunom za wsparcie duchowe, nauczycielom za poświęcony czas, opiekę i przygotowanie drużyn, a dyrektorom szkół za przychylność i zgody na udział. Dziękujemy rodzicom za obecność na turnieju i doping.

Czwarta edycja turnieju cechowała się dużym zainteresowaniem i wysokim poziomem.

Organizatorami turnieju były: Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem” w Hrubieszowie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Hrubieszowie.

 

tekst i fot. Organizatorzy