18 lipca 2024

Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek MKS Perła Lublin!

Hrubieszowianin Radosław Kozaczuk, będzie nowym trenerem bramkarek MKS Perła Lublin oraz kierownikiem zespołu.

Reklamy

Jak informuje strona klubowa MKS Perła Lublin, Radosław Kozaczuk będzie nowym trenerem bramkarek tego klubu. Na tym stanowisku zastąpi Edwarda Jankowskiego, który musi opuścić drużynę z powodu problemów zdrowotnych.

– Od 20 lat jestem kibicem MKS, więc dla mnie to spełnienie marzeń, ale i realizacja celu. Trenowanie i praca nad rozwojem bramkarek to coś, co kocham, więc wierzę, że pomogę dziewczynom. Jestem bardzo wymagającym trenerem i przykładam uwagę do szczegółów. Skupiam się nie tylko na technice, ale również na ogólnej sprawności fizycznej bramkarek oraz analizie zawodniczek przeciwnika – mówi Radosław Kozaczuk klubowym mediom. Na ławce trenerskiej zasiądzie on już w najbliższym meczu ze Startem Elbląg. Od niedawna pełni też funkcję kierownika zespołu.

Reklamy

Radek Kozaczuk od 2018 roku jest trenerem bramkarek reprezentacji Wielkiej Brytanii. W Londynie, gdzie mieszkał przez kilka lat, otworzył też szkołę bramkarzy.

– Chciałbym swoje doświadczenie przenieść nie tylko na bramkarki pierwszego zespołu, ale też drużyn młodzieżowych. Mam nadzieję, że wkrótce niektóre z nich dołączą do drużyny seniorskiej i przyniosą nam wiele powodów do dumy – mówi Radosław Kozaczuk, który współpracuje też z Fabryką Bramkarek, powołaną przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

Reklamy

(źródło i fot. MKS Perła Lublin)


Zobacz też:

Rozmowa z Radosławem Kozaczukiem – trenerem bramkarek Wielkiej Brytanii

Rozmowa z Radosławem Kozaczukiem – trenerem bramkarek Wielkiej Brytanii


Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek pierwszej reprezentacji kobiet Wielkiej Brytanii

Radosław Kozaczuk trenerem bramkarek pierwszej reprezentacji kobiet Wielkiej Brytanii


LubieHrubie na Twitterze