Zamojska policjantka wicemistrzynią Polski Policji w kolarstwie szosowym [ZDJĘCIA]

Policjantka z Zamościa Monika Mazur, zdobyła 2 miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski Policji w kolarstwie szosowym.

31 lipca 2022 roku w Arłamowie odbył się wyścig Orlen Tour de Pologne Amatorów – Memoriał Ryszarda Szurkowskiego. Uczestniczyło w nim 75 policjantów i pracowników Policji. Do pokonania mieli wymagającą trasę, na której ścigają się kolarze zawodowi, liczącą 75 km, z górską premią w Kalwarii Pacławskiej oraz licznymi wzniesieniami i stromymi podjazdami.

Zawody były również rywalizacją o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym i puchar Komendanta Głównego Policji. Stanęła do niej zamojska policjantka Monika Mazur, która w kategorii kobiet zdobyła 2 miejsce i tytuł wicemistrzyni Polski Policji.

W kolarskich zmaganiach w Arłamowie udział wziął także Radosław Wasilewski – policjant z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. W swojej kategorii do mety dojechał, jako piąty.

W imieniu Komendanta Głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka puchary i medale najlepszym policyjnym kolarzom wręczył Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz nadinsp. Dariusz Zięba – dowódca Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA”, który również brał udział w wyścigu.