Zapowiedź meczu Unia Hrubieszów – Włókniarz Frampol

W niedzielę 31 sierpnia o godz. 15:00 w ramach V kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej, Unia Hrubieszów zmierzy się na wyjeździe z Włókniarzem Frampol. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Swacha, Szymala, Garbaty.

Reklamy

 

Nasz najbliższy rywal po rozegranych czterech kolejkach zajmuje czternaste miejsce w tabeli z dorobkiem 2 punktów. Włókniarz wywalczył swoje pierwsze punkty w tym sezonie z drużynami, które były wskazywane na faworytów do zwycięstwa nad beniaminkiem.  Włókniarz dwukrotnie remisując, urwał punkty Koronie Łaszczów i silnie kadrowo Huczwie Tyszowce. Beniaminek tylko nieznacznie bo 0:1 przegrał z Victorią Łukowa/Chmielek. W ostatniej rozegranej kolejce jeden z głównych kandydatów do awansu Igros pokonał na swoim terenie drużynę z Frampola 4:1.  Teraz w starciu z hrubieszowską Unia, Włókniarz będzie chciał w końcu wygrać w Zamojskiej Klasie Okręgowej i tym samym zrehabilitować się za porażkę w IV kolejce. Beniaminek z Frampola nie ma nic do stracenia i można się spodziewać, że od pierwszego gwizdka sędziego ruszy do ataków, aby na swoim stadionie i przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony.  Walcząc o korzystny dla siebie rezultat.

Ostatni raz Unia Hrubieszów grała z Włókniarzem Frampol 7 kwietnia 2009 roku, kiedy padł wynik remisowy 3:3. W tym samym sezonie jesienią 2008 roku w Frampolu było 1:0 dla hrubieszowskiej drużyny. Teraz mamy inne czasy i inne też realia. Włókniarz walczyć będzie o zapewnienie sobie jak najszybszego utrzymania się w lidze, zaś Unia ma znacznie inne priorytety. 

Ostatnia wygrana z Ostoją Skierbieszów podopiecznych Marcina Nowaka to już historia. O tamtym spotkaniu należy jak najszybciej zapomnieć i skupić się na kolejnym przeciwniku. Jeśli ktoś myśli, że beniaminek z Frampola odda punkty bez walki to może się srodze przeliczyć. Zawodników Unii Hrubieszów czeka ciężka przeprawa na ciężkim terenie.  Nie ma tutaj miejsce na lekceważenie Włókniarza, bowiem jak to w piłce zazwyczaj bywa taka obrana postawa prowadzi do katastrofalnych skutków. Należy do niedzielnego meczu podejść będąc w pełni skoncentrowanym i zmobilizowanym tak, aby na boisku nie popełnić błędów, których później nie da się już naprawić.

Gra w piłkę nożną powinna sprawiać radość zawodnikom i mamy nadzieję, że Unia Hrubieszów z tak nieobliczalnym przeciwnikiem pokaże ciekawy oraz ofensywny futbol. Pokaże też futbol odpowiedzialny w defensywie będąc całym zespołem odpowiednio skoncentrowanym na boisku przez całe spotkanie. 


Józek