22 lutego 2024

Zwycięstwa Artura Kerna w biegowym City Trail w Lublinie

W dniu 11.03.2017 r. Artur Kern z Hrubieszowa potwierdził, że nie ma na niego mocnych na przełajowej 5 km trasie nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim i tym samym zapewnił sobie po raz trzeci zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet triumfowała Joanna Wasilewska z Biłgoraja, która również została triumfatorką w „generalce”. Linię mety minęło 352 osoby.

Reklamy

 

Artur Kern na stronie internetowej CITY TRAIL

Cieszy mnie trzecie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Ten sezon jest nieco inny w moim wykonaniu. Trenuję bardzo luźno, ciężko to nawet nazwać treningiem. Po prosu biegam. Około cztery razy w tygodniu. Sama jednostka treningowa trwa zaledwie godzinę, bo na więcej nie mam czasu. Niedawno urodziło mi się drugie dziecko, córeczka, która w nocy nie zawsze pozwala nam spać. Mimo wszystko staram się podtrzymywać wydolność na pewnym poziomie. Jeżeli czas mi pozwoli, to będę miał już inną bazę wyjściową do powrotu na wyższy poziom. Chciałbym kiedyś na biegach CITY TRAIL pokusić się o lepszy wynik. Na pewno wybrałbym Warszawę, bo tam trasa jest idealnie płaska. Biorąc pod uwagę fakt, że na ulicy byłem w stanie uzyskać 14:08 na 5km, wynik na warszawskiej trasie w Lesie Młociny mógłby być nawet lepszy niż 14:30. W Lublinie trasa jest cięższa. Zwłaszcza pierwsze 2km są trudne ze względu na korzenie na trasie. Na pewno jednak będąc w formie mógłbym postarać się o wynik poniżej piętnastu minut. Dziś na mecie miałem stosunkowo dużą i bezpieczną przewagę, ale w początkowej fazie wyglądało to nieco inaczej. Rywale narzucili bardzo szybkie tempo. Pierwszy kilometr minęliśmy w 3:00 i przyznam się, że odczułem te prędkości. Później na szczęście zwolniliśmy, na niższych „obrotach” biegło mi się już do końca komfortowo – podsumował aktualny rekordzista Polski na 5000m w hali.  

Reklamy

Wynik Artura Kerna to 15:55. Drugie miejsce zajął Michał Piróg (Wohyń) – 16:20, a trzecie – Łukasz Nestorowicz (Chełm)– 16:25… 29. Marek Wilgos Unia Hrubieszów – 19:15 (11. w kat. M20), 234. Stanisław Mielniczuk Hrubieszów – 29:17 (9. w kat. M50). W rywalizacji kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Joanna Wasilewska z Biłgoraja– 18:51, drugie Magdalena Kłoda (Lublin)– 19:10, a trzecie – Monika Kosz (Pawłów)– 19:19.


Artur Kern na facebooku:

Trzeci rok z rzędu wygrywam City Trail w Lublinie! Po raz trzeci uczyniłem to z idealną punktacją końcową 4 pkt. za 4 zwycięskie biegi. Lepiej sie nie da. Żeby nie było tak pięknie to była to dla mnie najtrudniejsza edycja, bo przez pierwsze 3 starty zmagałem się z kontuzją i biegałem o minutę wolniej niż rok temu, co zaowocowało pierwszą porażką w CT. Ale z drugiej strony było to dobre dla rywalizacji, bo w końcu było, z kim walczyć na trasie. Do zobaczenia za rok!


Nad Zalewem Zemborzyckim nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior – w pięciu kategoriach wiekowych wystartowało łącznie 65 uczestników.


Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli, co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżniony został Artur Kern. Ceremonia zakończenia odbędzie się 23 marca w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (ul. Bursaki 12), o godz. 18:30.

Tutaj, można zapoznać się z pełnymi WYNIKAMI ostatnich zawodów.

 

***


Najbliższe mi znane zawody biegowe w woj. lubelskim:

 

19.03. Lublin 5 km

Chęć na Pięć

 

25.03. Połoski k.Białej Podlaski 42.195 km

V Cross Maraton Jana Kulbaczyńskiego
Po ziemi Kodeńskiej i Piszczackiej


9.04. Lublin 10 km

Czwarta Dycha do Maratonu

 

 

Opracował – mak

Foto – CITY TRAIL