27 lipca 2024

Zwycięstwa Unii i Andorii w meczach sparingowych

Drużyny Unii Hrubieszów i Andorii Mircze wygrały mecze kontrolne, które zostały rozegrane w miniony weekend.

W niedzielę 6 lutego, na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Lublinie, Unia Hrubieszów rozegrała drugi mecz kontrolny. Tym razem, przeciwnikiem hrubieszowian była występująca w chełmskiej A klasie Victoria Żmudź.

W meczu wystąpiło kilku zawodników testowanych, którzy po raz kolejny pokazali się z dobrej strony i wszystko wskazuje na to że w ciągu najbliższych dni zostaną oficjalnie zaprezentowani jako nowi piłkarze naszego zespołu – czytamy na stronie klubowej. Podopieczni trenera Waldemara Koguta zagrali pewnie w obronie oraz byli skuteczni w ataku, w efekcie odnieśli wysokie zwycięstwo 6:0.

Unia Hrubieszów – Victoria Żmudź 6:0 (2:0)

Skład Unii Hrubieszów: Wikło, S. Kogut, Grzywna, Rossa, Seb. Oleszczuk, Szady, Kuron, Bala, Pędlowski, Adamiec, Niderla

Ponadto zagrali: Stepaniuk, Kozak, Barzał, Olęder, Zając, Rola, Krawczuk

Bramki: Adamiec 10′, Pędlowski 25′,75′, Niderla 51′, Olęder 65′, Seb. Oleszczuk 80′

Kolejny mecz sparingowy Unia zagra 12 lutego, o godz. 14:00, z Koroną Łaszczów. Spotkanie prawdopodobnie odbędzie się na boisku w Hrubieszowie.

­­

***

­

Pierwszy mecz kontrolny Andoria rozegrała z Granicą Lubycza Królewska. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla drużyny z Mircza, a bramki dla Andorii zdobyli – Wojtek Baran, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali i Łukasz Pąk w ostatniej akcji meczu.

Po obu drużynach widać było, że to początek przygotowań – informuje strona klubowa. – W pierwszej połowie to Andoria wyglądała nieco lepiej i częściej utrzymywała się przy piłce, natomiast przez około 35 minut drugiej części gry, to gospodarze częściej przebywali na połowie piłkarzy z Mircza. W ostatnich minutach Andoria ponownie przejęła inicjatywę, którą udokumentowała bramką po składnej akcji Wojczuka (powrót do gry po 3 latach przerwy), Sitarza i Pąka.

W kolejny weekend drużyna z Mircza zagra mecz sparingowy ze Spartą Łabunie.