2 marca 2024

Hrubieszów: Ferie w HDK

Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza na Ferie z HDK 2022 pod hasłem „Odkrywcy tajemnic”. Od 15 lutego będzie można wziąć udział w różnych blokach tematycznych i konkursach.

Reklamy

„Jak rozumieć się bez słów”. Podczas zajęć dzieci zrozumieją, czym jest „znak migowy” i do czego służy. Oglądając film instruktażowy, nauczą się podstawowych znaków języka migowego. Uczestnicząc w różnorodnych zabawach dowiedzą się, jak bez użycia słów przekazać proste informacje. Zajęcia zakończy konkurs „ Mali konstruktorzy – klocki świata”.

„Szyfrołamacze” – na zajęciach uczestnicy poznają metody szyfrowania. Bez wiedzy na temat łamania szyfrów, bez klucza – jesteśmy bezsilni. Zajęcia, zakończą się podchodami po nieodkrytych zakamarkach HaDeKu.

Reklamy

„Tajniki martwej natury” –warsztaty artystyczne dla młodzieży odkrywanie nowych przestrzeni, poznawanie zasad kompozycji i różnych technik plastycznych.

EscapeRoom „Testament szalonego podróżnika”– jedno z pomieszczeń HDK zostanie przekształcone w pokój pełen zagadek, w którym wraz z przyjaciółmi można będzie przeżyć niezapomnianą przygodę. Uczestnicy zostaną zamknięci w tym pomieszczeniu, a ich zadaniem będzie odnalezienie testamentu szalonego podróżnika dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych. Najszybsza drużyna otrzyma nagrodę rzeczową.

Wycieczka do Parku Żywiołów w Budach gdzie uczestnicy odkryją moc swoich zmysłów. W centrum Empiria możliwe jest władanie żywiołami natury, stworzenie własnej melodii, poczucie zapachów Roztocza i sprawdzenie swoich sił w laserowym torze przeszkód.

„Kiedy trzepak służył do zabawy” – Jak wyglądało życie dzieci kilkadziesiąt lat temu? Wystarczyło podwórko, piaskownica i trzepak. I nikt nie narzekał, że się nudzi. W jakie gry podwórkowe grali nasi rodzice/nauczyciele? Jakie bajki oglądali? Zajęcia będą transmitowane na żywo na Facebooku Hrubieszowskiego Domu Kultury i w Hrubieszowskiej Telewizji Kablowej na kanale 60.

­

Na wszystkie powyższe zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia dzieci (od lat 8) można składać w siedzibie organizatora w Hrubieszowskim Domu Kultury ul. 3 Maja 7 bądź telefonicznie 84 696 26 15.

Karty zgłoszenia i szczegółowy harmonogram dostępne na stronie internetowej www.hdk-hrubieszow.pl

­

(info, grafika: HDK)


Zobacz też:

Jak będzie wyglądać hrubieszowskie centrum komunikacyjne? (ZDJĘCIA)

Jak będzie wyglądać hrubieszowskie centrum komunikacyjne? (ZDJĘCIA)


LubieHrubie na YouTube