23 kwietnia 2024

Zwycięstwo w Rzeszowie!

Występująca w LOTTO Superlidze drużyna Akademia Zamojska Zamość wygrała wyjazdowy mecz z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów 3:1.

W miniony weekend dwa mecze rozegrali zarówno występujący w Superlidze tenisiści, jak również grające Ekstraklasie tenisistki z Zamościa. 

W pierwszym meczu podopieczni trenera Piotra Kostrubca podejmowali zespół Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. W związku z tym, ze drużyna jest pewna utrzymania, szkoleniowiec zespołu z Zamościa dał pograć młodym i perspektywicznym zawodnikom. Z kolei walczący o grę w play-off goście potraktowali spotkanie niezwykle poważnie i wygrali 3:0. W kolejnym meczu zamościanie zagrali na wyjeździe w Rzeszowie z tamtejszą drużyną Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. 

Zawodnicy trenera Piotra Kostrubca wygrali z wyżej notowanym rywalem 3:1. Dwa pojedynki wygrał Filip Szymański, a trzecią wygraną partię dołożył Łukasz Jarocki, który po zaciętym pojedynku pokonał 3:2 doświadczonego Piotra Chodorskiego. Dzięki takiemu wynikowi Akademia Zamojska Zamość zdobyła w wyjazdowym meczy w Rzeszowie trzy punkty. Zamojska drużyna zagrała w składzie: Łukasz Jarocki, Filip Szymański, Arkadiusz Żuk.

Dwa mecze w rozegrała również występująca w Ekstraklasie tenisa stołowego drużyna kobiet Akademia Zamojska Zamość. Niestety nie udało im się wywalczyć punktów. Musiały uznać wyższość rywalek ulegając 1:3 zespołom KS Gotyk Toruń i MKS Lucrum Skrabek Tarnowskie Góry. W meczach tych wystąpiły: Anna Brzyska, Rui Fang Dong, Karolina Lalak, Aleksandra Osuch, Wiktoria Puzio.

W ostatnich meczach sezonu panowie z Akademii Zamojskiej Zamość będą podejmować u siebie Polonię Bytom (15 marca, o godz. 18), zaś panie zagrają z liderkami z KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg (19 marca o godz. 16).

­

(info i fot. AZ)


Zobacz też:

Plebiscyt piłkarski Kroniki Tygodnia za rok 2021 rozstrzygnięty. Piotr Kot działaczem roku

Plebiscyt piłkarski Kroniki Tygodnia za rok 2021 rozstrzygnięty. Piotr Kot działaczem roku

LubieHrubie na Instagramie