100 rocznica powstania Policji Państwowej. Hrubieszowscy policjanci obchodzili swoje święto

Od mszy świętej w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie, rozpoczęły się obchody 100 rocznicy powstania Policji Państwowej. W dalszej części uroczystości, w budynku Starostwa Powiatowego, funkcjonariusze otrzymali z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radka Bąchóra akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Reklamy

 

W tym roku, Święto Policji miało szczególny wymiar, ponieważ obchodzimy 100 rocznicę powstania Policji Państwowej.

Wczorajsze obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Nabożeństwo w intencji wszystkich policjantów, było sprawowane przez ks. prałata płk. Andrzeja Puzona oraz Kapelana Policji ks. Sylwestra Zwolaka.

W budynku Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

W uroczystości udział wziął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Radek Bąchór, przedstawiciele władz samorządowych powiatu, miasta i gminy oraz innych służb mundurowych i instytucji współpracujących z Policją na rzecz bezpieczeństwa w powiecie.

Podczas apelu, 30 funkcjonariuszy otrzymało z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Wyróżniono także dwóch dzielnicowych – asp. sztab. Marcina Błaszczuka oraz sierż. sztab. Piotra Skrzypczaka, którzy wygrali konkurs na najlepszego dzielnicowego 2019 roku. Nagrody dla nich ufundował Burmistrz Miasta Hrubieszowa oraz Starosta Hrubieszowski.

Inspektor Radek Bąchór nagrodził również Wiesławę Szymusiak, wieloletnią pracownicę hrubieszowskiej jednostki, która w tym roku obchodzi jubileusz swojej pracy zawodowej.

W dalszej części uroczystości, Przewodniczący NSZZ Policjantów KPP w Hrubieszowie – Artur Ślusarczyk, przekazał wyróżnienia i medale od policyjnych związkowców.

Na zakończenie, zaproszeni goście przekazali na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Hrubieszowie mł. insp. Grzegorza Pietrasiaka, gratulacje i podziękowania dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników policji.

 

(źródło i fot. KPP Hrubieszów / EK)