21 maja 2024

140 euro za buraki cukrowe nadwyżkowe w Krajowej Grupie Spożywczej

9 listopada ustalono podwyższenie ceny zakupu buraków nadwyżkowych w kampanii cukrowniczej w 2022 roku do poziomu 140 zł netto za 1 tonę.

W dniu 9 listopada br. odbyło się spotkanie negocjacyjne Zarządu Krajowej Grupy Spożywczej S.A. z Plantatorami buraków cukrowych, na którym ustalono podwyższenie ceny zakupu buraków nadwyżkowych w kampanii cukrowniczej w 2022 roku do poziomu 140 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych. Przypomnijmy, że wcześniejsza kwota wynosiła 120 zł za 1 tonę.

– Krajowa Grupa Spożywcza S.A. w tegorocznej kampanii cukrowniczej oferuje najwyższą stawkę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16%, która wynosi 50 euro netto za 1 tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa, która wynosi 37 euro/t oraz świadczenie dodatkowe w wysokości 13 euro/t – jest to zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego związanego z ceną cukru – informuje Szymon Smajdor rzecznik prasowy spółki.

­

– Plantatorzy współpracujący z Krajową Grupą Spożywczą S.A. poza najwyższą stawką za dostarczony surowiec, mogą także liczyć na szereg działań wspierających ze strony Cukrowni, takich jak: zaopatrzenie w rolnicze środki produkcji, szkolenia agrotechniczne, promocyjne programy ochronne oraz wsparcie Funduszu Pomocowego w przypadku zaistnienia niekorzystnych zjawisk meteorologicznych, chorób roślin czy ataku szkodników, z czego w ostatnich latach skorzystała znaczna ilość Plantatorów. Spółka oferuje także doradztwo wyspecjalizowanych agrotechników i inspektorów surowcowych – dodaje Szymon Smajdor.

­

info i fot. KGS


Zobacz też:

Pani Kazimiera skończy 103 lata! [ZDJĘCIA]

Pani Kazimiera skończy 103 lata! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →