27 maja 2024

15 – lecie Grupy AA

17 sierpnia w Zakładzie Karnym w Hrubieszowie Grupa Anonimowych Alkoholików GRANICA obchodziła jubileusz 15 – lecia swojego istnienia.

Uroczystą mszę świętą celebrował ks. prałat Andrzej Puzon, który wygłosił również homilię. Krótkie przemowy wygłosili: dyrektor ZK w Hrubieszowie – ppłk. mgr Tadeusz Bartnik, przedstwiciel Grupy AA „Granica” oraz sam Zygmunt Ślilwiński.

Oprócz gości z Centralnego Zarządu Służby Więziennej w Warszawie i Służby Więziennej w Lublinie, w uroczystościach udział wzięli członkowie samorządów: Wójt Gminy Hrubieszów – Jan Mołodecki, Burmistrz Miasta Hrubieszów – Zbigniew Dolecki i sekretarz Starostwa Powiatowego – Zdzisław Kosakowski, a także zaproszeni członkowie jednostek organizacyjnych, instytucji, służb mundurowych, księża parafii rzymskokatolickich i prawosławnych oraz przede wszystkim sami, należący do Grupy AA osadzeni.

Imprezę relacjonowało Katolickie Radio Zamość, jej ozdobą była mini wystawa prac rzeźbiarskich Andrzeja Mirończuka.

O muzyczną oprawę zadbał Zespół Wokalny Lechici z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którym opiekuje się Leszek Opała, a ukoronowaniem Jubileuszu był występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej pod kierownictwem Grażyny Temporowicz.

Po części oficjalnej nastąpiła część nieoficjalna, w czasie której osadzeni należący do Grupy AA „Granica” spotkali się z zaproszonymi przez siebie na uroczystość bliskimi.

zobacz zdjęcia >>