25 maja 2024

3 Najpiękniejsze wyspy w Grecji – gdzie spędzić wakacje marzeń?

Grecja to ponadczasowy kierunek turystyczny, który od lat nieprzerwanie bije rekordy popularności wśród podróżnych z różnych stron świata, w tym także i z Polski. Pokochaliśmy słoneczną Helladę za bogatą historię i unikalne monumenty, piękne plaże, smaczną kuchnię oraz jej serdecznych mieszkańców, którzy zawsze znajdują czas na relaks i pogawędki. Grecja jest jednym z najbardziej malowniczych destynacji południowej Europy i modnym kierunkiem aby spędzić luksusowe wakacje na jednej z wysp.

Poniżej selekcja 3 greckich wysp, które powszechnie uznawane są za najpiękniejsze i najbardziej ekskluzywne, pośród odwiedzających je turystów.

1. Santorini

Wyspa wulkaniczna, która wraz z kilkoma innymi wchodzi w skład archipelagu Cyklad. To piękne miejsce ma niezwykle ciekawą historię – dawniej znajdowała się tutaj okrągła wyspa, lecz w wyniku potężnej erupcji wulkanu Thera została podzielona na mniejsze, tworząc jedną z największych na świecie kalder o średnicy 10 kilometrów. Przed wybuchem wulkanu na wyspie istniała rozwinięta cywilizacja kultury minojskiej. Większość mieszkańców zdołała opuścić wyspę po wielkim trzęsieniu ziemi, które nawiedziło wyspę tuż przed wybuchem wulkanu. Naukowcy szacują, że po tragedii wyspa pozostała niezamieszkana przez około 500 lat. Większość ciekawych zabytków na Santorynie jak na przykład Ortodoksyjny Sobór Metropolitalny czy Katolicka Katedra Santorynu i Muzeum Thery znajduje się w miejscowościach Oia oraz Fira.

Z największych atrakcji na Santorini koniecznie należy uwzględnić Akrotiri, czyli ruiny minojskiego miasta, zniszczonego przez wybuch wulkanu, gdzie można podziwiać pozostałości po świątyniach i niesamowite pamiątki starożytności. Santoryn jest znany z naturalnej kuchni oraz lokalnie produkowanego szlachetnego wina ze szczepu assysrtiko. Krzewy winne uprawiane na wulkanicznych glebach są krótko przycinane, by ograniczyć narażenie na wiatr. Z odmiany winogron assyrtiko produkowane są zarówno wytrawne białe wina jak i słodkie Vinsanto.

Warunki naturalne Santorini https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/santorini wraz z elegancką, spójną architekturą i pięknym światłem tworzą doskonałe tło do sesji zdjęciowych, również ślubnych.

2. Mykonos

Wietrzne i gorące Mykonos https://carter.eu/kierunki/europa/grecja/mykonos to kolejna perełka na mapie, po wyżej wspomnianym Santorini, zlokalizowana w archipelagu Cyklad. Wyspa już od lat 70 tych ubiegłego wieku przyciąga turystów imprezowym klimatem, dlatego często nazywana jest grecką Ibizą. Oferuje szeroki wachlarz propozycji nocnego życia, przede wszystkim doskonałe zabawy na Paradise Beach, której nazwę można przetłumaczyć jako „rajska plaża”. Nie bez przyczyny – turkusowe morze opływające czyste, piaszczyste wybrzeże i zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do eksplorowania tamtejszych terenów. Komfortowe plaże o krystalicznie czystej wodzie oraz delikatnym piasku, ciesząca oko estetów zabudowa z typowymi białymi budynkami i niebieskimi elementami, a także urokliwie ukształtowana linia brzegowa – to jej naturalne zalety. Koniecznie trzeba też wymienić szeroką bazę imprezową, z doskonałymi propozycjami ekskluzywnych pubów i klubów nocnych oraz szereg okazji do sportowych aktywności, głównie oczywiście wodnych. Mykonos to świetny wybór na ekskluzywne wakacje dla wymagających podróżnych z grubszym portfelem.

Oprócz dyskotek, klubów plażowych i luksusowych hoteli Mykonos słynie także z zabytków. Bezsprzecznie należy odwiedzić Chorę, która zachwyca architekturą XVI-wiecznych wiatraków oraz obłędną Małą Wenecją – częściowo zanurzonymi w morzu budynkami na wybrzeżu.

3. Zakynthos

Przenieśmy się teraz nad Morze Jońskie i piękny, zielony Zakynthos. Wyspa zachwyca przede wszystkim przyrodą, walorami naturalnymi i ustronnymi zatoczkami. Jeśli pragniemy spokoju, relaksu i wyciszenia, to zdecydowanie będzie to miejsce dla Was.

Na Zakynthos mieści się kilka kultowych punktów do obejrzenia, na przykład popularna Zatoka Wraku, gdzie stoi obrośnięty licznymi legendami wrak statku Panagiotis. Można pooglądać go z bliska, przy okazji fotografując malowniczą scenerię, lub zdecydować się na obserwowanie z tarasu widokowego, pozwalającego podziwiać szerszy pejzaż. Niezwykłą atrakcję stanowią także Blue Caves, czyli Błękitne Jaskinie. Czysty odcień słonecznego nieba odbija się od wapiennych ścian, tworząc złudzenie optyczne i magiczny efekt. Z Zakynthos spacerem lub łodzią dotrzemy też na Wyspę Cameo, zwaną Wyspą Ślubów. To niezwykle malownicza lokalizacja, będąca idealnym pomysłem na romantyczny ślub w pięknej scenerii.

Jeśli uwielbiacie luksusowe klimaty warto zatrzymać się w najlepszym hotellu na wyspie – butikowym Porto Zante, składającym się wyłacznie z willi tuż przy plaży.

Link YT https://www.youtube.com/watch?v=MDTBzVqUcnk&t=7s

Greckie wyspy z biurem podróży?

Planując podróż na greckie wyspy warto rozważyć zakup wakacji ze sprawdzonym biurem podróży. Nie da się jednoznacznie wskazać najpiękniejszej z greckich wysp, bowiem dla każdego podróżującego inne walory mają największe znaczenie. Poszczególne opcje oferują inne pakiety wrażeń – budzące zachwyt ukształtowanie terenu, czystość wód, ciekawa architektura czy baza noclegowa. Niewątpliwie warto zobaczyć każdą z tych trzech wysp Grecji, aby wyrobić sobie własne zdanie. Przy planowaniu Waszych Wielkich Greckich Wakacji warto skontaktować się z butikowym biurem podróży CARTER® https://carter.eu/, które nie pozwoli Wam pominąć lokalnych atrakcji i ciekawostek.

CARTER® serdecznie zaprasza do kontaktu:

tel: 22 392 60 16/17 , kom.: 509 601 246, travel@carter.eu

Biuro ul. Hoża 50/23 w Warszawie

https://www.instagram.com/carter_luksusowe_wakacje/

https://www.youtube.com/channel/UCYYiTTsOkKPm7UEmaXpheRQ/videos

tekst i fot. mat. partnera