3 niebezpieczeństwa związane z częstym używaniem prostownicy

Choć proste, wygładzone włosy ładnie wyglądają to codzienne używanie prostownicy może negatywnie wpłynąć na kondycję fryzury. Nie wszystkie tego typu urządzenia są tak samo bezpieczne dla pasm i trzeba o tym pamiętać. Poznaj 3 główne niebezpieczeństwa, które związane są ze zbyt częstym i nieodpowiednim używaniem prostownicy.

 

Uszkodzenie struktury włosów

Codzienne prostowanie włosów może szybko przyczynić się do uszkodzenia ich struktury. Narażone są na to w szczególności te Panie, które nie stosują kosmetyków chroniących pasma przed działaniem wysokiej temperatury. Regularne wygładzanie włosów wyraźnie je osłabia i sprawia, że przestają ładnie wyglądać. Na skutek uszkodzonej struktury tracą one blask, stają się mniej podatne na układanie, a w dodatku mogą zacząć nadmiernie wypadać. Ważne jest więc to, aby dobrać właściwą temperaturę nagrzewania płytek. W przypadku cienkich i osłabionych pasm jest to 130 st. C, maksymalnie 160 st. C, a normalnych i farbowanych – od 160 do 200 st. C. Posiadaczki grubych i gęstych włosów mogą ustawić temperaturę na ponad 200 st. C.

Nadmierne przesuszenie włosów

Większość dostępnych na rynku prostownic jest przystosowana do stylizacji tylko wysuszonych włosów. Niemniej jednak w pośpiechu niekiedy o tym zapominamy i sięgamy po sprzęt, gdy pasma są wilgotne. To może przyczynić się do ich nadmiernego przesuszenia. Przywrócenie włosom odpowiedniego poziomu nawilżenia czasami nie jest zbyt proste i koniecznością jest systematyczne wykonywanie profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym. Z tego względu lepiej jest poświęcić więcej czasu na wysuszenie pasm. Niektóre prostownice, zwłaszcza starsze modele bez nowoczesnych technologii, mogą nierównomiernie się nagrzewać, w efekcie czego trzeba kilka razy przeciągnąć włosy przez płytki, aby były gładkie. To również może powodować nadmierne przesuszenie. 

Wyrywanie pasm

Przed użyciem prostownicy trzeba nie tylko dobrze wysuszyć włosy, ale także je rozczesać. Konieczne jest pozbycie się kołtunów i zachowanie precyzji podczas stylizacji fryzury. Wydzielone pasma należy wkładać między płytki od nasady i stopniowo przesuwać urządzenie w dół zachowując przy tym płynność. Czasami Panie przytrzymują prostownicę dłużej w niektórych partiach włosów, co dodatkowo je osłabia i przyczynia się do powstawania nieestetycznych zgięć. Jeśli po pierwszym przeciągnięciu prostownicy widzimy, że pasmo nie są gładkie, należy odczekać ok. 20 sekund i dopiero wtedy umieścić je między płytkami po raz drugi. Podczas wygładzania nie powinno się mocno szarpać włosów, w ten sposób unikniemy ich przypadkowego wyrwania. Dużym ułatwieniem może być wbudowany przy płytkach prostownicy grzebyk, który dodatkowo rozczesze pasmo przed wygładzeniem.

Czy każda prostownica niszczy włosy?

Zniszczenia włosów na skutek używania prostownicy można uniknąć. Jednym ze sposobów jest zrezygnowanie z codziennego wygładzania pasm. Jeżeli nie jest to możliwe, warto zainwestować w urządzenie z innowacyjnymi technologiami, które mogą znacząco zmniejszyć ryzyko uszkodzenia włosów. Tu opisane zostały polecane przez Panie, najlepsze prostownice. W artykule umieszczono też praktyczne wskazówki, które mogą ułatwić znalezienie komfortowego w użytkowaniu i bezpiecznego dla włosów sprzętu. 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)