27 maja 2024

7 kreatywnych zabawek dla małych naukowców

Wasze pociechy to prawdziwi naukowcy, którzy kochają eksperymenty? A może marzą o wielkich i fascynujących podróżach do najbardziej egzotycznych miejsc na świecie, gdzie czeka na nie całe mnóstwo przygód? Sprawdźcie nasze zestawienie 7 kreatywnych zabawek, dzięki którym Wasze maluchy przeprowadzą zaskakujące doświadczenia oraz poznają tajemnice historii!

 

Nasza lista zawiera 7 propozycji zestawów kreatywnych, naukowych i edukacyjnych, które znajdziecie m.in. w sklepie internetowym smyk.com. Mamy nadzieję, że zestawienie okaże się dla Was inspirujące, a Wasze maluchy już niebawem będą miały okazję podjąć kilka fascynujących wyzwań!


„Zwariowani na punkcie nauki” – wyd. Clementoni

To zestaw dla prawdziwych geniuszy, którzy swój pokój zamienili na małe laboratorium. W praktycznym pudełku z rączką na maluchy czeka ponad 10 doświadczeń dotyczących chemii, fizyki i optyki. Fascynujące eksperymenty i magiczne efekty, które poprzez zabawę nauczą Wasze pociechy wszystkiego na temat praw rządzących naszym światem. Naprawdę duży zestaw, który spodoba się małym naukowcom.


„Nauka w kuchni” zestaw kreatywny – wyd. 4M

To propozycja dla tych maluchów, którzy kochają eksperymenty naukowe i… kulinarne. Dzięki prostym przedmiotom, które znajdują się w każdej kuchni, Wasze pociechy będą mogły samodzielnie wytworzyć energię elektryczną, skonstruować mini-wulkan, zaprojektować wyrzutnię rakiet oraz wykonać mnóstwo innych doświadczeń z dziedziny fizyki, chemii, a nawet kryminalistyki. W pudełku znajduje się kilkanaście dobrze wykonanych akcesoriów oraz szczegółowa instrukcja z propozycjami zabaw.


„Tornado” zestaw naukowy Mały Geniusz – wyd. Lisciani

Wasze pociechy marzą o tym, by w przyszłości podróżować po całym świecie i zostać łowcami huraganów? W takim razie ten zestaw jest właśnie dla nich! W pudełku znajdziecie wszystko, co potrzebne jest, by wywołać spektakularne tornado zamknięte w bezpiecznym pojemniku. Dzięki specjalnym odczynnikom – pierwsze złapane tornado może także świecić w ciemność!


„Tajemnice starożytnego Egiptu” zestaw edukacyjny – wyd. Clementoni

To propozycja dla małych poszukiwaczy przygód, którzy marzą o sławie Indiany Jones’a. Dzięki wydawnictwu Clementoni, Wasze maluchy będą miały okazję wziąć udział w archeologicznych wykopaliskach, które zabiorą ich w fascynującą podróż do starożytnego Egiptu. W zestawie znajduje się forma do wykonania gipsowego odlewu i kilka innych elementów, dzięki którym mali miłośnicy historii odkryją tajemniczą maskę Tutanchamona oraz dowiedzą się wszystkie na temat mumifikacji.


„Hodowla kryształów” zestaw naukowy – wyd. 4M

Dzięki temu pakietowi, Wasze maluchy będą miały okazję przeprowadzić niesamowity eksperyment, podczas którego wyhodują własne kryształy – akwamaryn, drzewo oraz świecący w ciemności kryształ księżycowy. W zestawie znajdują się potrzebne składniki, odczynniki i mieszkanki, a także naczynia i specjalne ekspozytory, które pozwolą stworzyć zaskakującą kolekcję.


„Eko-robot śmietnikowy” zestaw kreatywny – wyd. 4M

To zestaw dla prawdziwych wynalazców! W pudełku znajdują się najróżniejsze elementy, które pozwolą Waszym maluchom samodzielnie skonstruować pierwszego, własnego robota! Eko-robot to mechaniczna zabawka w kształcie kosza na śmieci, która przypomina o tym, że nie wolno marnować jedzenia. Mnóstwo kreatywnej zabawy, dużo frajdy, a przy okazji kilka ważnych informacji na temat ekologii.


„Laboratorium perfum i esencji” zestaw naukowy Mały Geniusz – wyd. Lisciani

Laboratoryjny zestaw to propozycja dla wszystkich dziewcząt, które marzą o karierze w największych domach perfumeryjnych na świecie. Dzięki niemu mogą już teraz zamienić swój pokój w prawdziwe laboratorium, by stworzyć pierwszy, własny zapach. W opakowaniu znajduje się cały niezbędnik do łączenia aromatów – zapachy truskawkowe, różane i czekoladowe, rozpuszczalnik oraz flakoniki i kroplomierz. Do całości dołączone zostały także specjalna szkatułka, zestaw do przygotowania opakowań oraz ilustrowany podręcznik na temat perfum.

 

 

fot. mat. sponsora