15 lipca 2024

8-12 października: Dni Ubezpieczonego w ZUS

Dni Ubezpieczonego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych odbędą się w drugim tygodniu października (8-12 października). Tego dnia zapraszamy do placówki ZUS w Hrubieszowie wszystkich zainteresowanych swoją przyszłą emeryturą, wpływającymi składkami na ubezpieczenie społeczne, zasadami oskładkowania działalności gospodarczej, kontaktem z ZUS drogą elektroniczną.

Reklamy

Motywem przewodnim podczas Dni Ubezpieczonego będzie konto ubezpieczonego w ZUS: miejsce, do którego wpływają nasze składki, gdzie są co roku waloryzowane i z którego kiedyś wypłacana będzie nasza emerytura.

Czy mój pracodawca odprowadza za mnie składki we właściwej wysokości? Czy nie ma jakiś zaległości? Jaki jest stan mojego subkonta w ZUS, na które wpływają dodatkowe środki po zmniejszeniu w ubiegłym roku części strumienia składki kierowanego do OFE? Na jak wysoką emeryturę mogę liczyć w przyszłości? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci w placówce ZUS.

Reklamy

Zapoznamy też naszych klientów-ubezpieczonych z bardzo przydatnym narzędziem do kontrolowania stanu konta w ZUS, jakim jest Platforma Usług Elektronicznych (PUE).

Specjalnie dla osób odwiedzających w tych dniach jednostki ZUS przygotowane zostały materiały informacyjne, ulotki i poradniki.

Reklamy

Dla osób, które nie będą mogły osobiście odwiedzić placówki ZUS przewidziano dyżury telefoniczne ekspertów centrali ZUS (szczegóły na www.zus.pl).

 

Dni Ubezpieczonego w ZUS:

dyżury telefoniczne ekspertów centrali ZUS

 

Zadzwoń: warto wiedzieć więcej

Codziennie od godz. 10.00 do 13.00,  

pod nr telefonu 22 667 13 13

eksperci Centrali ZUS w Warszawie będą udzielać porad i informacji osobom ubezpieczonym.

 

Tematyka dyżurów:

8 października  2012 r.  – Pracujesz na etat, umowę-zlecenie?

Dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.

 

 9 października  2012 r. –  Jesteś nianią? Planujesz urlop wychowawczy? Pobierasz zasiłek macierzyński? Sprawdź, jakie masz prawa.

 

10 października 2012 r. – Pracujesz za granicą? Dowiedz się, w jaki sposób podlegasz ubezpieczeniom społecznym.

 

11 października 2012 r. – Twoje konto i subkonto w ZUS

Dowiedz się, dlaczego warto mieć wgląd w konto ubezpieczonego w ZUS.

 

12 października 2012 r. –  Pracujesz na etat, ale chcesz równocześnie prowadzić biznes? Sprawdź, co musisz wiedzieć o składkach.

 

… oraz każdego dnia: jak zalogować się i jak korzystać z Platformy Usług Elektronicznych ZUS – pue.zus.pl