8 podstawowych sztuczek komputerowych, które ułatwiają życie

W tym momencie większość społeczeństwa powinna wiedzieć, jak używać komputera w najbardziej podstawowych sytuacjach. Jeśli chcesz odnieść jakiś sukces lub przynajmniej być uważany za normalnie funkcjonującego człowieka, znajomość obsługi komputera jest po prostu niezbędna.

Jeśli więc jesteś zdecydowany trzymać się podstaw i nie czujesz potrzeby, by „geek” stał się twoim drugim językiem, oto kilka sztuczek, które sprawią, że będziesz bardziej efektywny w świecie komputerów. Nawet jeśli uważasz się za osobę, która nie zna podstaw lub jest w pewnym sensie znawcą komputerów, niektóre z tych wskazówek mogą być dla ciebie nowe i przydatne.

CTRL + BKSP

Przytrzymywanie przycisku backspace w celu usunięcia wielu liter naraz to strata czasu. Jeśli chcesz usunąć całe słowo, przytrzymaj jednocześnie klawisze CTRL i Backspace. Aby usunąć kilka słów, przytrzymaj klawisz CTRL i dalej stukaj w przycisk Backspace, aż usuniesz wszystko, co ma zniknąć. Więcej ciekawych porad na plom.pl

ALT + TAB

Jeśli używasz laptopa, ta wskazówka może być bardzo przydatna. Kiedy musisz przejść do innego otwartego okna (powiedzmy, że masz jednocześnie otwarte Worda, Internet i Excela), przytrzymaj ALT i TAB. Pozwoli Ci to szybko przejść do następnego otwartego programu bez konieczności szukania pomocy na strasznym touchpadzie.

CTRL + W

Kiedy masz otwartych kilka stron jednocześnie, możesz zamknąć jedną z nich, trzymając wciśnięte klawisze CTRL i W. Ta czynność spowoduje zamknięcie aktualnie otwartej karty i odeśle Cię do następnej otwartej karty – nie musisz używać lupy ani małego przycisku „X”.

CTRL + L

Również w tym przypadku, jeśli nie masz ochoty sięgać po mysz, ta sztuczka jest niezwykle przydatna. Przytrzymaj CTRL i L, aby podświetlić pasek adresu. Możesz natychmiast zacząć pisać, aby przejść do nowej strony internetowej.

Wstrząśnij

Jeśli masz otwartych kilka programów i nie lubisz dużego hałasu w tle, potrząśnij aktywnym oknem za pomocą kursora. Spowoduje to automatyczne zminimalizowanie wszystkich innych otwartych programów, pozostawiając Ci tylko ten, który chcesz.

Windows + D

Jeśli chcesz zminimalizować wszystkie programy – łącznie z tym, na którym aktualnie pracujesz – naciśnij klawisze Windows i D. Spowoduje to powrót do pulpitu.

CTRL + T

Kiedy jesteś w Internecie i musisz otworzyć nową kartę, przytrzymaj klawisze CTRL i T. Ta sztuczka sprawi, że szybciej się tam dostaniesz.

Windows + L

To świetna wskazówka, którą może stosować każdy i wszędzie. Zawsze, gdy odchodzisz od komputera, naciśnij
CTRL i L, aby go zablokować. Miejmy nadzieję, że masz jakieś hasło chroniące Twoje urządzenie… jeśli nie, to wstydź się. Partnerem serwisu plom jest sklep gsm suplegsm.com

­

tekst i fot. mat. partnera