Absolwentka Staszica wspiera szkołę w czasie izolacji

Dzięki absolwentce, w czasie izolacji spowodowanej koronawirusem, uczniowie klas biologiczno – chemicznych hrubieszowskiego Staszica mogą korzystać z platformy z kursami maturalnymi z chemii.

Reklamy

 

W związku z obowiązującym w Polsce obowiązkiem pozostania w domu nauczyciele szukają alternatywnych metod nauczania. Jest nam miło poinformować, że na czas izolacji spowodowanej koronawirusem uczniowie klas biologiczno – chemicznych I Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica będą mogli korzystać z platformy z kursami maturalnymi z chemii – paniodchemii.pl.

Uczniowie otrzymali bezpłatny dostęp do wybranych lekcji online z chemii na platformie edukacyjnej. W skład lekcji wchodzi wyjaśnienie teorii związanej z danym tematem, przykładowe zadania maturalne z rozwiązaniem krok po kroku oraz dodatkowe materiały do pobrania. Materiały są przygotowane w sposób przemyślany i atrakcyjny dla uczniów. Stanowią one doskonałe uzupełnienie lekcji w szkole, a także sprawdzają się jako materiał do powtórek przed sprawdzianem lub egzaminem maturalnym.

Reklamy

Lekcje online dostępne na platformie paniodchemii.pl. są autorstwa Anny Dąbrowskiej, która jest absolwentką hrubieszowskiej szkoły i była uczennicą klasy biologiczno – chemicznej. Jest wirtualnym nauczycielem chemii. Ukończyła chemię na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie i od ponad 8 lat zajmuje się nauczaniem chemii, początkowo na zajęciach na żywo, a później również w formie kursów online.

W chwili obecnej ponad 60 uczniów Staszica korzysta bezpłatnie z dodatkowych lekcji paniodchemi.pl.

Jest to świetna forma dodatkowego wsparcia w obecnym czasie w którym prowadzimy zdalne nauczanie. Korzystający z platformy maturzyści są bardzo zadowoleni z zajęć i wdzięczni że mają taką możliwość pracy.

Anna Modzelewska / Staszic

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Uczniowie Staszica pojadą na Krym

WIADOMOŚCI – Staszic: Karolina Fila w finale Olimpiady Teologii Katolickiej