23 maja 2024

Afrykańskie instrumenty, koncert i podziemia… Młodzież z Dwójki na X Lubelskim Festiwalu Nauki

19 września 2013 roku młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 w Hrubieszowie wzięła udział w projektach poświęconych prezentacji różnych instrumentów muzycznych oraz w koncercie.

Dnia 19 września 2013 roku klasy VI A i VI B pod opieką Pani Beaty Fabrowskiej, Pana Marcina Mroza oraz Pani Agnieszki Korneluk wzięły udział w projektach poświęconych prezentacji różnych instrumentów muzycznych oaz w koncercie.

 

Uczniowie wzięli udział w dwóch projektach:

1. Pasja życia – sztuki piękne, muzyka na serio i z przymrużeniem oka
2. Gdzie szukać muzyki? Tworzymy własne obrazy muzyczne

 

Oto sprawozdanie z wycieczki jedenej z uczestniczek wycieczki:

W dniu 18.09.2013 roku zebraliśmy się na parkingu szkolnym o 7:45, by o 8:00 wyruszyć w drogę do Lublina. W naszym gronie były osoby z klasy VI a i VIb pod opieką p. Beaty Fabrowskiej, p. Marcina Mroza i mamy Weroniki Korneluk z naszej klasy.

Droga minęła nam szybko i bezproblemowo. Gdy zajechaliśmy pod UMCS, pierwsza grupa wysiadła i wybrała sie na zajęcia z muzyki, gdzie okazało sie, że jesteśmy lekko spóźnieni. Druga grupa pojechała na KUL na ciekawy koncert. Podczas, gdy druga grupa rozsiadła się na miejscach sali koncertowej, pierwsza uczyła się grać na afrykańskich instrumentach, o które trudno w zwykłej szkole.

Po skończonych zajęciach i koncercie wybraliśmy się do lubelskiej galerii PLAZA na zakupy i żeby coś zjeść do KFC, gdzie spędziliśmy miłą godzinę.

Na koniec wybraliśmy się do lubelskich podziemi. Było tam strasznie ciemno. Niektórzy przytulali się do siebie, gdy oglądaliśmy prezentację o wielkim pożarze w Lublinie.

Po skończonej podróży wróciliśmy do domów szczęśliwi i pełni nadziei, że następna wycieczka będzie równie ekscytująca.

 

Tekst – uczennica z klasy VI A Aleksandra Guluk

fot. ZSM nr 2