Akcja Czyńmy Dobro w hrubieszowskim szpitalu

W Wigilię 2019 roku, młodzież po raz trzeci wybrała się do Szpitala Powiatowego im. Świętej Jadwigi Królowej w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Od 3 lat robimy to co roku w Wigilię. Ktoś spyta dlaczego akurat ten dzień? Otóż Wigilia to czas radości, a przede wszystkim miłości do drugiego człowieka. Chcieliśmy aby pacjenci poczuli się ważni w tym dniu oraz aby wiedzieli, że ktoś się Nimi interesuje i że ten czas spędzą razem z Nami w świątecznej atmosferze.

Śpiewaliśmy, kolędowaliśmy, rozmawialiśmy, opowiadaliśmy o sobie, ale też słuchaliśmy schorowanych pacjentów. Chcieliśmy, aby choć na chwilę zapomnieli o chorobie, samotności, a poczuli smak świąt i bliskość narodzonego Chrystusa.

Kiedy przechodziliśmy z sali do sali, pacjenci z niecierpliwością chcieli, abyśmy też do Nich zawitali, wcześniej słysząc głośny śpiew kolęd na korytarzu. Kolędowaliśmy dla młodszych i starszych osób. Wszystko po to. aby na ich twarzy w ten dzień pojawił się szeroki uśmiech.

Było dużo radości, ale też łez i wzruszeń. Mieliśmy wiele momentów, które powodowały, że łzy same ciekły po policzkach.

Każdy pacjent dostał od nas mały prezent – różaniec na rękę, ciastko, cukierki, owoce, a najmłodsi pacjenci dostali mnóstwo kolorowanek, kredek i innym gadżetów.

To wszystko nie udałoby się, gdyby nie pomoc wielu szlachetnych ludzi, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji. Wiele osób pomogło nam zakupić różańce, inni podarowali książki, zabawki jak i ciasta, które bardzo smakowały pacjentom!

Żadne słowa nie wyrażą wdzięczności, którą chcę się z Wami podzielić, ale jestem przeszczęśliwa, że są na świecie osoby i to w naszym mieście, które pomimo obowiązków, pracy, często choroby = chcą czynić dobro i przyczyniać się do tworzenia czegoś wspaniałego. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy pomogli nam – młodym zorganizować tę akcję. Jesteście wspaniali!

 

Paulina Malon