23 maja 2024

Aktywnie, przyjemnie i zdrowo

W dniach 24-26 stycznia 2011r, 68 uczniów Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie wzięło udział w zorganizowanym przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta wypoczynku zimowym pod hasłem „Aktywnie, przyjemnie i zdrowo”.

Pierwszy dzień poświęcony został organizacji, zapoznaniu uczniów z programem wypoczynku oraz zasadami bezpiecznego zachowania na stoku oraz wstępnym skompletowaniu i przydzieleniu sprzętu narciarskiego poszczególnym uczestnikom. Po części organizacyjnej został przeprowadzony turniej tenisa stołowego oraz gier sportowych (piłka koszowa i siatkowa).

Następne dni zimowiska stanowiły wyjazdy na stok narciarski, które na stałe wpisały się w kalendarz naszej szkoły. Dla wielu uczniów wyjazdy te były pierwszym w życiu sprawdzianem umiejętności narciarskich, dla innych być może jedyną możliwością zetknięcia się ze stokiem.

Promienie słońca ślizgające się po zmrożonym śniegu oraz pierwsze nieporadne kroki na stoku przyniosły wiele radości i śmiechu. Z minuty, na minutę jeździliśmy coraz śmielej i lepiej. Nie obyło się oczywiście bez komicznych sytuacji, takich, jak upadki. Okazało się, że prawie wszyscy złapaliśmy narciarskiego bakcyla i z niecierpliwością czekamy na kolejne tak udane wycieczki.

GALERIA »

***

Info i foto:
Gimnazjum nr 1 w Hrubieszowie