25 czerwca 2024

Aktywność hrubieszowskich Seniorów

W ramach budżetu obywatelskiego trwa realizacja zadania „Wszechstronna aktywizacja seniorów z terenu Miasta Hrubieszowa”.

Reklamy

 

Seniorzy uczestniczyli w wycieczce do Łańcuta zwiedzając Muzeum – Zamek, który jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce otoczonej starym, malowniczym parkiem w stylu angielskim. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Odwiedziliśmy również Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz Synagogę.

Kolejną aktywnością były zajęcia rekreacyjne w Chełmskim Parku Wodnym, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. W czasie pobytu w Chełmie seniorzy zwiedzili także Podziemia Kredowe, jedyną w Europie kopalnię kredy piszącej.

Reklamy

Zapraszamy seniorów z terenu miasta Hrubieszowa do uczestnictwa w zaplanowanych działaniach i do zgłaszania się na kolejny wyjazd do Parku Wodnego w Chełmie, który odbędzie się 26 września 2018. Zapisy pod nr tel 515 422 513.

Przypominamy, że w miesiącu październiku odbędą się spotkania z kosmetyczką i fryzjerką, które opowiedzą i pokażą jak pielęgnować dojrzałą cerę i co robić, żeby wyglądać zawsze atrakcyjnie. Obchody Hrubieszowskiego Dnia Seniora oraz Jesienny Przegląd Twórczości Artystycznej Seniora.

Reklamy

Zadanie realizowane jest przez Hrubieszowską Radę Seniorów przy wsparciu Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Zapraszamy

 

tekst i fot.: Jolanta Głowacz HDK