14 czerwca 2024

Aleksandra Szabat z hrubieszowskiej Trójki laureatką konkursu literackiego „Debiut”

2 lutego 2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się finał 33. Konkursu Literackiego „Debiut”. Wśród laureatów znalazła się uczennica hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 – Aleksandra Szabat.

Reklamy

 

2 lutego 2019 r. w Zamojskim Domu Kultury odbył się finał 33. Konkursu Literackiego „Debiut”. Jury w składzie: Adrianna Sagan-Bielecka, Barbara Michalczyk, Kamil Sulima, po zapoznaniu się z 34 konkursowymi pracami, postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w dziedzinie prozy, poezji w kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, szkół średnich oraz studenci uczelni wyższych.

Wśród laureatów znalazła się uczennica hrubieszowskiej Szkoły Podstawowej nr 3 – Aleksandra Szabat z kl. VII b. Otrzymała ona nagrodę w dziedzinie poezji, za wzruszające wiersze. Dla Oli był to już kolejny sukces, który odnotowała, zmagając się m.in. z uczniami z zamojskich szkół.

Reklamy

W ramach podsumowania bardzo popularnego wśród młodych literatów konkursu, ZDK zorganizował spotkanie, na które złożyły się: warsztaty integracyjno – literackie poprowadzone przez jurorów konkursu, pokaz kilkunastominutowego filmu animowanego „Książkowe drzewa” i spotkanie z jego autorkami z Liceum Plastycznego w Zamościu, seminarium dla nauczycieli na temat pracy z uczniem o uzdolnieniach literackich oraz ogłoszenie wyników konkursu.

Młodej poetce, Aleksandrze, serdecznie gratulujemy sukcesu!

Reklamy

 

Ewa Sitnik-Pogwizd

fot. SP nr 3
Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Trójka: Sukces Aleksandry Szabat w międzynarodowym konkursie plastycznym