22 czerwca 2024

AmcarShow już za niecały miesiąc!

AmcarShow już za niecały miesiąc! To największa o tym charakterze impreza po wschodniej stronie Polski. Rozmowa z Andrzejem Romańskim o tym, jak idą przygotowania do niej oraz co ciekawego zobaczymy.

Reklamy

 

LubieHrubie: Już niebawem bo za niecały miesiąc V edycja AmcarShow w Hrubieszowie. Jak Andrzeju przygotowania?

Andrzej RomańskiR: Czas biegnie coraz szybciej. Zostało mi tylko miesiąc ale dopinam sprawy i odliczam czas do imprezy.

Reklamy

 

LH: Nerwowo?

AR: Zawsze jest nerwowo – to nieuniknione przy takiej imprezie. To największa tego typu impreza we wschodniej Polsce. Myślisz czy wszystko ogarnąłeś, czy czegoś nie zapomniałeś. Robię swoje wykreślając pozycje z listy patrząc pozytywnie na całość przedsięwzięcia.

Reklamy

 

LH: Odwiedzając stronę www.amcarshow.pl zauważyłem że bardzo silnie ukierunkowujesz swoje działania na to, żeby pokazać artystów i rzemieślników z tej branży.

AR: To fakt. Zawsze stawiam sobie jakiś cel. Tym celem stało się pokazanie publiczności, która przyjdzie, na czym opiera się ta amcarowo – kustomowa subkultura. Że nie tylko na samochodach i ich posiadaniu, ale również na tym, co najcenniejsze, czyli całej otoczce, jaką dają artyści i ich rzemieślniczy wkład w tę subkulturę. W strefie Art podczas zlotu będzie można porozmawiać z nimi i zobaczyć ich kunszt, a będzie co podziwiać, wierzcie mi.

 

LH: Kogo w takim razie zobaczymy w tej strefie?

AR: Między innymi Staszek Myszkowski wraz z ekipą Game Over Cycles ze swoimi motocyklami nagradzanymi na całym świecie, Bartka Janiszewskiego z LFant – dla mnie mistrz na skalę światową w renderingu i projektowaniu aut, Mnich z Mnich Orginal Backstage od rzeźby w metalu, Michał Trąbski od pinstripingu po artystyczne ubieranie przedmiotów, czy Kamil Machuła z KM Leather Design – artystyczne kaletnictwo oraz wielu innych. Ta strefa pokaże publiczności prawdziwe oblicza amcarowej subkultury. Warto podejść, porozmawiać, dowiedzieć się czegoś więcej i przy okazji nabyć ich dzieła.

 

LH: Ok. Jest strefa Art, a co z muzyką ze sceny?

AR: O tak… (śmiech). Znowu wśród publiczności wielu nie zadowolę tym, kto wystąpi, a inni będą przeszczęśliwy. Dla mnie muzyka ma wielkie znaczenie – jako audiofila. Nie można zacierać ram imprezy – muzyka jest nieodzownym powiązanym w organizm trybikiem tego wydarzenia. Będzie znowu głośno – rockabilly, potem niegrzecznie i z przytupem. Na scenie głównej (dla publiczności) na wstępie The Harpagans – uuu… to rockabilly z wokalem po polsku – kolana będą się same bujać. Następnie The Caffs czyli „Kajdanki” – to band grający punk z rock’n’rollem i na koniec Leash Eye – to hard rock na miarę XXI wieku.

W strefie zamkniętej tylko dla zlotowiczów wystąpi Dirty Wheels. To nowa rock’n’rollowa ekipa złożona z ludzi powiązanych z takimi bandami jak Burnin Hearts, The Cuffs, Corruption, Saint Jack czy Blueberry Hill. Podczas AmcarShow zaprezentują specjalnie przygotowanego seta złożonego z kawałków Rolling Stones.

 

LH: Taki kolaż muzyczny?

AR: Tak, bez dwóch zdań od rockabilly po hard rocka – ale spójny.

 

LH: Wcześniej wspomniałeś mi o tym, że tym razem poza statyczną prezentacją pojazdów będzie też część dynamiczna.

AR: Zgadza się – w ten sposób chcę pokazać moc, dynamikę tych pojazdów. Odbędzie się konkurs palenia gumy czyli Burnout oraz, jak wszystko wypali, przeciągania się full sizów czyli Fist of Pawers. Poza tym pokaz Familia65 – jednego z najpiękniejszych lowriderów na świecie.

 

LH: Co zobaczymy poza tym?

AR: Parada ulicami miasta, konkurs na Miss Pin Up, mistrzostwa w Armwrestlingu o puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa, wybór pojazdów zlotu w 10 kategoriach, prezentację firm z branży motoryzacyjnej, statyczny pokaz pojazdów wojskowych z Jednostki 4055 w Hrubieszowie, prezentacja aut i motocykli przybyłych zlotowiczów.

 

LH: To impreza ogólnopolska. Z jak daleka zobaczymy auta i ludzi?

AR: Nie tylko ogólnopolska, zawitają do nas również goście z Ukrainy, Niemiec oraz Norwegii.

 

LH: Czyli… widzimy się na AmcarShow 2017?

AR: Tak. Z tego miejsca zapraszam 27 maja 2017 na AmcarShow. Impreza odbędzie się na terenie HOSIR w godzinach: 9.00 – 22.00. Publiczność – wstęp wolny. Przyjdźcie i bawcie się przednio razem z nami!

 

LH: Czego Andrzeju Ci życzyć?

AR: Pogody i jeszcze raz pogody oraz dobrej dla Nas Wszystkich zabawy.

 

 

Więcej informacji na temat zlotu:

www.amcarshow.pl

 

Z Andrzejem Romańskim, organizatorem AmcarShow, rozmawiał Maciej Łyko – LubieHrubie.pl.