19 maja 2024

Amelia Pawluk ze Staszica w gronie zwycięzców!

Uczennica I LO im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie Amelia Pawluk, zdobyła tytuł zwycięzcy Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego.

15 czerwca 2021 roku ogłoszone zostały wyniki Międzynarodowego Konkursu Puszkinowskiego „Чтовименитебемоём?”. Organizatorem konkursu, przeprowadzanego od 2011 roku, jest jedna z największych uczelni językowych Rosji – Państwowy Instytut Języka Rosyjskiego im. A.  S. Puszkina w Moskwie.

Uczennica I LO im. ks. St. Staszica – Amelia Pawluk z kl. I A (mat-fiz) – zdobyła tytuł zwycięzcy, prezentując utwór Недавнобедныймусульман  w kategorii Пушкиндетям!

Uczestnicy konkursu mogli wykazać się znajomością twórczości A. S. Puszkina – wielkiego rosyjskiego poety, a także zademonstrować swoje recytatorskie zdolności.

Oceniane były: intonacja, dykcja, akcent, sposób interpretacji utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne.

W tym roku w konkursie udział wzięli przedstawiciele aż 70 krajów z całego świata – od USA i Gwatemali w Ameryce, przez afrykańskie Maroko, Egipt czy Madagaskar, europejską Wielką Brytanię, Francję, Włochy, Hiszpanię, aż po Indie, Chiny i Iran.

Jury oceniło ponad 450 uczestników! Konkurencja była więc duża i tym bardziej cieszy fakt zwycięstwa Amelii – a to dopiero pierwsza klasa liceum.

Gratulujemy Amelii i życzymy kolejnych sukcesów!

­

Opracowała: L. Siudyka, fot. LO Staszic


Zobacz też:

Hrubieszowski Staszic w finale!

Hrubieszowski Staszic w finale!


LubieHrubie na Instagramie