29 maja 2024

Hrubieszowski Staszic w finale!

Uczniowie hrubieszowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Staszica zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego konkursu „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie już od 11 lat w ramach przedmiotu podstawy przedsiębiorczości realizują ogólnopolski program „Moje finanse”.

W tym roku szkolnym w ramach programu ogłoszono ogólnopolski konkurs pt. „Przedsiębiorczy na Rynku Finansowym”. Tematem przewodnim jest RYNEK PRACY W POLSCE I UNII EUROPEJSKIEJ. Jest to już V edycja tego konkursu. Eliminacje wyłoniły zespół, który wszystkie etapy musiał realizować zdalnie.

W skład drużyny hrubieszowskiego Staszica weszli uczniowie klasy IIa i IIe czteroletniego liceum: Daria Pirogowicz, Karol Wojtaszko i Filip Cierech. Później rywalizowali w pracy zespołowej, która wymagała nie tylko kompetencji przedsiębiorczych, ale poradzenia sobie w kontakcie zdalnym zespołu, aby znaleźć się w półfinałowej dwunastce szkół z całej Polski.

Temat był nie lada wyzwaniem, bo kto z licealistów nie marzy o atrakcyjnej, najlepiej realizującej pasje pracy zawodowej. Wykreowali świetny materiał pt. „Uniwersalny Poradnik szukania Pracy”. Tutaj pomogli zaprzyjaźnieni koledzy – Justyna Skwarczewska i Przemysław Gardias.

Następnie potrzebna była pomoc internautów. Wsparcie głosujących pozwoliło zakwalifikować drużynę do półfinału. W kolejnym etapie, Jury powołane przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, wyłoniło osiem finałowych zespołów.

Warto wspomnieć, że na pięć edycji Staszic dwa razy był już w półfinale, ale jeszcze nigdy nie osiągnął etapu finałowego, co w tym roku wreszcie stało się realne.

Wszystkim internautom serdecznie dziękujemy za wsparcie podczas glosowania w półfinale i trzymamy kciuki za zwycięstwo w finale konkursu.

(info i fot. LO Staszic)


Zobacz też:

Uczniowie Staszica laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczniowie Staszica laureatami ogólnopolskiego konkursu Sejmu Dzieci i Młodzieży


LubieHrubie na Instagramie