Baw się i ucz razem z nami! Dzień Otwarty w hrubieszowskiej Dwójce

1 marca 2018 roku Szkoła Podstawowa nr 2 gościła w swoich progach przyszłych uczniów klas pierwszych i oddziału przedszkolnego oraz ich rodziców.

Reklamy

 

Przybyłych gości przywitał pan dyrektor Andrzej Jurczyński, który zapoznał rodziców z ofertą edukacyjną szkoły oraz jej bogatą bazą dydaktyczną. Zaprosił do zwiedzania pomieszczeń szkoły i swojego gabinetu.

Część artystyczną rozpoczęły uczennice klasy 3B i 3C żywiołowym tańcem z pomponami „Nasza szkoła”. Następnie dziewczynki z klasy 1B popisowo zaśpiewały piosenkę „Taniec sprzątaniec”, a uczestnicy zajęć świetlicowych wspaniale wykonali taniec Zumba. Podczas zwiedzania szkoły na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Pod opieką nauczycieli oraz uczniów klas starszych mali goście wzięli udział w ciekawych zajęciach plastycznych, zabawach integracyjnych, zabawach konstrukcyjnych, wykazując się pomysłowością i twórczym działaniem. Chętnie korzystali z tablic interaktywnych zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. Mieli możliwość obejrzenia pokazów fizycznych i chemicznych o intrygujących nazwach: „Eksperyment świeczkowy”, „Chodź za mną!”, „Nurek Kartezjusza”, „Magiczna butelka”, „Znikający styropian”. Klasa 1A i 3D zorganizowały w szkolnej stołówce Kącik Małego Kucharza. Dzieci mogły samodzielnie przygotować dla siebie i innych pyszne, zdrowe kanapki i napoje. W świetlicy szkolnej odbywały się zajęcia taneczne, a sale lekcyjne kusiły estetycznym wystrojem i bogatym wyposażeniem w różnorodne pomoce dydaktyczne. Dużym powodzeniem cieszyły się zabawy i zajęcia ruchowe w sali gimnastycznej, gdzie każde dziecko mogło wykazać się sprawnością fizyczną na torze przeszkód, wspiąć się na ściance, pojeździć na rowerku, skorzystać z bogatego wyposażenia sali. Była to duża przyjemność i korzyść dla młodych organizmów. Goście zwiedzili też bibliotekę szkolną, gdzie oprócz podręczników i bogatego księgozbioru można było obejrzeć kroniki szkolne.

Naszych miłych gości witali i żegnali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, wręczając rodzicom program spotkania, a milusińskim kolorowe balony. Piękną dekorację zawdzięczamy uczennicom, które wykonały ją w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego: Natalia Pawelec, Karolina Jeczeń z klasy 3A, Paulina Czerw, Andżelika Baran, Oliwia Pietryna, Weronika Bańka z klasy 3B przy pomocy członków Sekcji Artystycznej Samorządu Uczniowskiego.

Dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek i pozytywnych wrażeń. Rodzice i nasi przyszli uczniowie mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale także wspaniała zabawa. Dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy do „Dwójki” w nowym roku szkolnym. Baw się i ucz razem z nami!


Zdjęcia >>

 

Tekst: Katarzyna Beń
Foto: Anna Olejarz, Katarzyna Beń, Marta Mazurek