Artystyczny sukces seniorów

Jedna z nagród głównych i dwa wyróżnienia to dorobek artystów seniorów z Hrubieszowa i powiatu hrubieszowskiego w finale wojewódzkim 12 Jesiennego Przeglądu Twórczości Artystycznej Seniorów. W konkursowych przesłuchaniach, które w miniony weekend odbyły się w Dęblinie, uczestniczyło prawie 40 najlepszych wykonawców z całego regionu, laureatów eliminacji międzypowiatowych.

Reklamy

W kategorii „recytatorzy i prezentacja własnego tekstu”, nagrodę główną i puchar dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie zdobyła Alfreda Cejko, reprezentująca Spółdzielczy Klub Kultury „Słoneczko” w Hrubieszowie. Do konkursowych występów przygotowywała ją instruktorka Jolanta Głowacz.

Wyróżnienie w kategorii zespołów powyżej 10 osób, otrzymał zespół śpiewaczy Klubu Seniora Hrubieszowskiego Domu Kultury, którym opiekuje się Jerzy Wróblewski.

Spośród innych wykonawców, którzy zdobyli nominacje podczas eliminacji w Hrubieszowie, wyróżnienie zdobył też kabaret Klubu Seniora z Horodła.

W eliminacjach powiatowych, które, oprócz Hrubieszowa, odbywały się także w Chełmie i Dęblinie, uczestniczyło prawie 1000 artystów seniorów.

***

Źródło:
www.ias24.eu