Będzie Młyn…

Dnia 19.03.2008 r. pod tytułem „Będzie Młyn” ukazała się pierwsza informacja na lubiehrubie o premierze występu w HDK Teatru Piosenki Młyn z Hrubieszowa. Następna, po tym występie, który nastąpił 28.03.2008 r. Oczywiście na portalu były i komentarze. Po występie widzowie, byli wyraźnie zafascynowani tą formą sztuki i już się pytali, czy będzie kontynuacja. Jak wiemy ciąg dalszy ze zwiększającą się liczbą słuchaczy trwa nadal, dlatego warto znowu zasiąść w wygodnych fotelach HDK 1.09.2013 r. od g. 19.00 i rozkoszować się prezentacją hrubieszowskich artystów!!! Poniżej pierwsze teksty i komentarze.

Reklamy


Pierwsza informacja na LubieHrubie

o występie Teatru Piosenki „Młyn” z Hrubieszowa!

Reklamy

 

BĘDZIE MŁYN

Data publikacji: 2008-03-19


Hrubieszowski Dom Kultury zaprasza 28 marca 2008 roku o godz.19:00 na premierę TEATRU PIOSENKI – MŁYN.

Jest to nowe zjawisko w naszym regionie, a inicjatywa założycielska należy do Adama Szabata – poety i barda hrubieszowskiego.

Do innych osób, które podjęły temat wcielenia w życie należą: 

– Maciej Łyko, 
– Andrzej Pakuła,
– Tomasz Brudnowski, 
– Magdalena Sielicka.

MŁYN w założeniach przede wszystkim promuje twórców tego regionu: pisarzy, poetów, kompozytorów, aranżerów i wykonawców.

Teksty literackie „przemielone przez MŁYN” przybiorą formę piosenki poetyckiej i aktorskiej, recytacji i małych scen teatralnych.

Program premierowy MIŁOŚC POMIEDZY WIERSZAMI to rozważania o miłości:

– do siebie, 
– do drugiej osoby , 
– do małej ojczyzny, 
– do Boga,

zapisane słowami grupy założycielskiej oraz

Katarzyny Czarneckiej,

Edmunda Pokuty,

Magdaleny Walczuk,

Ewy Pachniewskiej,

Marii Maciejewskiej

i Renaty Tchórzewskiej.

Ponadto wśród wykonawców zobaczymy jeszcze:

Katarzynę Sowierszenko,

Martę Kowalską,

Annę Fietko

i Bartłomieja Powęzkę.

Aranżacja muzyczna – Tomasz Brudnowski

Reżyseria – Magdalena Sielicka

Oczywiście pojawiły się na portalu takie komentarze:

KOMENTARZE: 4

Panie xyz coś pan taki tajemniczy, napisz o co ci chodzi i będzie po sprawie.
A na marginesie… uważam, że jesteś niedokształconym lub właśnie kształconym w okolicy ulicy zamojskiej chłopcem z niewielkiej miejscowości gdzie nie ma poczty. Jeśli już coś mówisz nie używaj półsłówek bo nie jesteś na przez siebie miłowanej „imprze” , gdzie słowa „spoko” i „nara” są normalnymi.
Jedyne co mi przychodzi do głowy kiedy czytam twój komentarz to, to że faktycznie Hrubieszów jest i długo będzie zadupiem jeśli głos w jego imieniu zabierać będą takie dupki jak ty.

2008-03-22 18:11:00 | autor: bcde…

edukuj sie to może zrozumiesz

2008-03-22 17:25:00 | autor: xyz

a o co konkretnie chodzi mojemu przedmówcy???? jeśli ktoś go zrozumiał, proszę o interpretację tego komentarza!!!

2008-03-21 23:06:00 | autor: siek

ależ ten Hrubieszów to zadupie – w każdym wymiarze

2008-03-21 17:22:00 | autor: xyz

 

I… informacja po występie

 

Hrubieszów cool – turalny czyli

Data publikacji: 2008-04-02


To, co zafundował Hrubieszowski Dom Kultury 28 marca 2008 roku o godzinie 19-tej przerosło oczekiwania wszystkich, którzy przybyli na występ Teatru Piosenki MŁYN. Artyści zaprezentowali program artystyczny pt.: „Miłość między wierszami”.

Na pochwałę zasługują autorskie teksty, profesjonalne aranżacje i aktorskie zdolności występujących.

O odpowiedni nastrój zadbał Pan Adam Szabat. Ela Zapendowska pewnie powiedziałaby, że najlepsze w Jego wykonaniu były „doły” i naturalne vibrato. Aż dziw, że Pan Adam jeszcze nie wydał swojej płyty!

Nastrojową przeciwwagą tych wykonań były piosenki Macieja Łyko. Celna satyra na współczesne podejście do miłości w różnych wydaniach („w furze mej/ ofiaruję szczęście jej/jak ją chwycę w ręce/to ją zakręcę”) oraz na***(wie, kto był!).

Wszystkich chyba zachwycił występ Pani Katarzyny Sowierszenko utrzymany w stylistyce utworów A. M. Jopek. Było stylowo i kobieco.

Wielkie uznanie również dla pozostałych artystów Pani Anny Fietko, Pani Marty Kowalskiej, Pani Ewy Pachniewskiej, Pana Bartłomieja Powęzki, Pana Tomasza Brudnowskiego, który zadbał o opracowanie muzyczne i Pana Stanisława Nowaka, który przygotował oświetlenie. Reżyserem widowiska była niezastąpiona Pani Magdalena Sielicka – instruktor teatralny HDK.

Wielkie Brawa dla Was wszystkich!!!(Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem).

…I tylko złość bierze, że żadna telewizja nie zarejestrowała tego występu… Cóż, chyba wygodniej pokazywać „gwiazdy” w cyrku lub na lodzie, niż promować naszych lokalnych artystów, którzy zaserwowali prawdziwa ucztę dla ucha. Mam nadzieję, że wszyscy wykonali pracę domową zadaną przez artystów Teatru Piosenki MŁYN: „… idźcie do swoich domów/ rozdajcie uśmiechy swoje”.

A nam serce rośnie, a w nim nadzieja – na kolejne – tego typu przeżycia artystyczne i estetyczne…

Opr. Daniel Buchowiecki

 

***

Chcielibyśmy dodać, że w spektaklu wziął udział również Andrzej Pakuła jako konferansjer i autor tekstów – nietuzinkowych tekstów – zresztą. Dziękujemy za uznanie i zapraszamy na następne programy.

Teatr Piosenki MŁYN


No i komentarze:

 

KOMENTARZE: 5

Jeszcze na marginesie chciałam przypomnieć o pani Ani Tchórzewskiej (przepraszam, jeśli zrobiłam błąd w nazwisku :]). Z bardzo ważnych i przykrych powodów osobistych musiała narazie zostawić teatr w spokoju. Naprawdę szkoda. Spektakl (mimo zastępstwa) trochę na tym stracił, aczkolwiek zachował dawny urok dzięki pani Katarzynie Sowierszenko :). Chciałam tylko powiedzieć, iż byłam pod wrażeniem pani Anny.

2008-04-05 14:20:00 | autor: _fietko

Gratuluje autorom/aktorom odwagi

2008-04-02 22:07:00 | autor: huncio

Dzięki za wspaniałą ucztę dla ducha! Kraków ma swojego Leszka Długosza i Aloszę Awdiejewa, a Hrubieszów: Adama Szabata i Macieja Łyko. Andrzej Pakuła swoim balsamicznym głosem wprowadził wszystkich w odpowiedni nastrój. Anna Fietka to przyszła Iga Cembrzyńska. Potrafi zelektryzować publiczność.
Wszystkim gratuluję! Czekam na Młyn Bis.

2008-04-02 21:44:00 | autor: Katlej

Na szczęście jest zarejestrowany profesjonalnie dźwięk przez szkolne radio „RTM-Staszic” i wydany na płycie z serii „Archiwum Szkolnego Radia RTM-Staszic”. Gratuluję autorom i wykonawcom spektaklu, gdy się spokojnie słucha tego we własnym pokoju, spektakl zaczyna żyć nowym życiem. Naprawde, niesamowite wrażenie!

2008-04-02 21:40:00 | autor: Opiekun Radi

eeh… jaka tam pani 🙂 a zarejestrowane jest 😛 co prawda nie profesjonalną kamerą i nie wszystko ale większość została uwieczniona przez moego wspaniałomyślnego rodziciela. A tak ogólnie to dziękuję Panom (panu Mackowi, panu Adamowi, panu Andrzejowi i Panu Tomaszowi- również mam nadzieję, iż nikt nie został pominięty) za udany występ 🙂 (jakby ktoś nie zauważył to był mój debiut sceniczny pomijając tłum w kartotece :)) )

2008-04-02 17:55:00 | autor: _fietkoNajnowsza zapowiedź premiery

przedstawienia Teatru Piosenki MŁYN „Kapibara”, która odbędzie się w Hrubieszowskim Domu Kultury 1 września 2013 r. o godz. 19:00.

Teatr Piosenki MŁYN

„KAPIBARA”

HDK, 1.09.2013 godz. 19:00

scenariusz: A. Szabat
reżyseria: Teatr Piosenki Młyn
muzyka: T. Brudnowski, M. Łyko, A. Pakuła, A. Szabat
występują:
Monika Jarmoszczuk
Maria Łyko
Katarzyna Sowierszenko – Gil
Tomasz Brudnowski
Maciej Łyko
Andrzej Pakuła
Adam Szabat
scenografia: Andrzej Marut
światło, dźwięk: Krzysztof Zawisza


Uwaga!

Poniżej zdjęcia z I występu Teatru Piosenki Młyn z Hrubieszowa.


Opracował – mak