22 maja 2024

Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich – międzynarodowy program w Jedynce

„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” to międzynarodowy program edukacyjny dla szkół podstawowych, którego celem jest edukowanie dzieci na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym i przyjaznej dla środowiska motoryzacji. Głównym organizatorem akcji jest koncern Renault.

W ramach programu uczniowie z klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie wezmą udział w zajęciach na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy. Będą to jednocześnie zajęcia przygotowujące do uzyskania karty rowerowej. Jednym z narzędzi dydaktycznych programu Renault „Bezpieczeństwo i  mobilność dla wszystkich” są pakiety edukacyjne „Droga i Ja”.

Zestawy „Droga i Ja” powstały we współpracy z ekspertami z zakresu prewencji, bezpieczeństwa na drodze, ochrony środowiska i nauczania. Mają one na celu wykształcić u dzieci prawidłowe i bezpieczne zachowania na drodze, przyczynić się do lepszego zrozumienia koncepcji mobilności. Zestawy składają się z dwóch części podzielonych tematycznie: „Bezpieczeństwo dla wszystkich” i  „Mobilność dla wszystkich”.

Koordynatorem projektu  jest p. Edyta Kucharska


Zdjęcia:

http://www.zsm1.hrubieszow.info/index.php/bezpieczestwo-i-mobilno-dla-wszystkich.html


Info i fot. ZSM nr 1