17 czerwca 2024

Bezpieczne Gimnazjum

Spotkaniem w Gimnazjum nr 1 im. Władysława Jagiełły w Hrubieszowie oraz w Gimnazjum w Kozodawach, Komenda Powiatowa Policji w Hrubieszowie rozpoczęła projekt prewencyjny pod nazwą „Bezpieczne Gimnazjum”.

Reklamy

Program skierowany jest do uczniów klas I szkół gimnazjalnych. Patronat na akcją objęli Starosta Hrubieszowski oraz Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski.

Reklamy

Mając na względzie właśnie bezpieczeństwo młodzieży Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie opracował przedsięwzięcie prewencyjne pod nazwą „Bezpieczne Gimnazjum”, skierowany do uczniów klas I szkół gimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego. Jego realizacja odbywa się przy współpracy ze Strażą Miejską.

Reklamy

Podczas spotkań z młodzieżą poruszona zostanie problematyka dotycząca patologii społecznych. Zwrócona zostanie uwaga na umiejętność przewidywania skutków nieodpowiedniego postępowania i zachowania w różnych sytuacjach i miejscach. Policjanci przedstawią uczniom także wiedzę z zakresu odpowiedzialności karnej za popełniane czyny karalne lub przejawy demoralizacji. Program „Bezpieczne Gimnazjum” będzie promował także zdrowy styl życia – stop uzależnieniom.

W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy w piłce nożnej „EURO 2012”, policjanci podczas prelekcji poruszają również tematykę pozytywnych zachowań i wzorców, celem eliminowania chuligaństwa stadionowego.

W programie zaplanowano dla jego adresatów konkurs, który polega na napisaniu pracy na jeden z wybranych tematów:

– Mój sposób na przeciwdziałanie przemocy i agresji w szkole – pokojowe rozwiązywanie konfliktów,

– Profilaktyka oczami młodzieży,

– Mówię „ Stop” dla uzależnień,

– Jestem „asertywny” ( czyli nie uleganie wpływom grupy oraz umiejętność odmawiania).

Prace konkursowe będzie oceniała powołana komisja. Nagrody dla finalistów konkursu ufunduje Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

***

Info i foto:
KPP w Hrubieszowie