15 lipca 2024

Bezpłatne szkolenia językowe

Masz 45 lat, czujesz się niedoceniany, wydaje Ci się, że nic już nie możesz zmienić w swoim życiu?! Nieprawda. Masz doświadczenie, a swoją atrakcyjność na rynku pracy możesz podnieść poprzez szkolenie. Powiesz: „nie mam pieniędzy” – nie musisz ich mieć. Szkolenia w ramach projektu „Nowe umiejętności – większe możliwości” są finansowane przez UE.

Reklamy

W ramach szkolenia nauczysz się języka obcego. Możesz wybrać: angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski bądź rosyjski. Ponadto weźmiesz udział w zajęciach interpersonalnych, dzięki którym nauczysz się sztuki autoprezentacji. Wszelkie materiały szkoleniowe, podręczniki dostaniesz bezpłatnie w ramach programu. Chętni będą mieli również możliwość korzystania z 60 godzinowego szkolenia z informatyki. Dzięki temu będziesz mógł swobodnie korzystać z Internetu: robić zakupy, prowadzić korespondencję, znaleźć potrzebne informacje, załatwić sprawę urzędową. Poczujesz się pewnie i komfortowo, rezygnując z pomocy młodszych. Po ukończeniu szkolenia z informatyki masz możliwość zdobycia – w ramach niniejszego projektu- Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych ECDL e-Citizen.

Reklamy

***

Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzyma również zaświadczenie potwierdzające zdobyte umiejętności – podkreśla Mariusz Kuczyński, koordynator projektu.

Reklamy

***

Kto może skorzystać ze szkolenia „Nowe umiejętności – większe możliwości”?
Mieszkańcy województwa lubelskiego, którzy ukończyli 45 lat, nie posiadający wyższego wykształcenia, zatrudnieni na umowę o prace, umowę zlecenia bądź umowę o dzieło – informuje Mariusz Kuczyński.

***

Rekrutacja prowadzona jest w:

HRUBIESZOWIE – ZS Nr 2, ul. 3-go Maja 1, tel. 084 696 31 55

oraz
BIŁGORAJU – UMCS, ul. Bartoszewskiego 10, tel. 084 686 23 11
JANOWIE LUBELSKIM – Lubelska Fundacja Rozwoju, ul. Zamojskiego 52 , tel. 015 872 52 52
KRASNYMSTAWIE – Lubelska Fundacja Rozwoju, ul. 3-go Maja 21, tel. 082 576 19 97
TOMASZOWIE LUBELSKIM – ul. Wyspiańskiego 1 084 664 26 06
ZAMOŚCIU – Lub. Fundacja Rozwoju, ul. Rynek Wielki 2 084 639 08 61

tylko do 15 lipca od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 do 20.00 oraz w soboty w godzinach od 9.00 do 14.00 .

***

Przy zapisie wystarczy złożyć wypełniony formularz zgłoszeniowy, pobrany ze strony internetowej www.promar.edu.pl >> lub w jednym z miejsc rekrutacji wraz z zaświadczeniem o zatrudnieniu wystawionym przez pracodawcę.

***

Projekt „Nowe umiejętności – większe możliwości” jest realizowany przez Szkołę Języków i Zarządzania PROMAR – International w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Poddziałanie 8.1.1 Wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych i doradztwa dla przedsiębiorstw. Więcej informacji w SJiZ PROMAR – International w Rzeszowie – tel. 017 860 15 15, wew. 221, w w/w ośrodkach rekrutacji oraz na stronie www.promar.edu.pl >>