25 września 2023

Biała szkoła dla dzieci i młodzieży — zimowa przygoda dla młodych

Zimowa aura otwiera nowe możliwości atrakcyjnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego nie warto chować się w domu. Lepiej rozważyć udział dziecka w niezwykle emocjonującym zimowisku. Biała Szkoła dla dzieci i młodzieży to nie tylko nauka jazdy na nartach czy snowboardzie to prawdziwa zimowa przygoda, która łączy w sobie edukację, aktywność fizyczną oraz rozrywkę. Sprawdź, dlaczego taki wyjazd to świetny pomysł!

Reklamy

Czym jest biała szkoła?

Termin „Biała szkoła” odnosi się do organizowanych kursów lub lekcji narciarskich, które mają na celu nauczenie młodych ludzi jazdy na nartach lub desce snowboardowej. To popularna forma edukacji sportowej, której celem jest wprowadzenie uczestników zajęć w świat sportów zimowych.

Biała Szkoła opiera się na pracy doświadczonych instruktorów narciarskich lub snowboardowych, którzy mają wiedzę zarówno o technikach jazdy, jak i o bezpieczeństwie na stoku. Instruktorzy pracują z dziećmi i młodzieżą, pomagając im rozwijać umiejętności od podstawowych do zaawansowanych.

Reklamy

„Biała Szkoła” oferuje lekcje na różnych poziomach zaawansowania: są grupy dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, aby każdy mógł znaleźć odpowiedni poziom wyzwania. Priorytetem jest bezpieczeństwo i dobra zabawa. Instruktorzy uczą uczestników zasad bezpiecznej jazdy, wskazują na potencjalne niebezpieczeństwa na stoku i uczą, jak unikać wypadków. Zajęcia w „Białej Szkole” są zaplanowane w sposób atrakcyjny. Chodzi nie tylko o naukę, ale także o stworzenie pozytywnej atmosfery, w której uczestnicy mogą się dobrze bawić, nawiązywać przyjaźnie i zdobywać doświadczenia.

Aktywności w czasie białej szkoły

Ciekawą ofertę zimowisk dla dzieci i młodzieży ma ośrodek narciarski Szwajcaria Bałtowska. Uczestnicy Białej Szkoły nie mogą tutaj narzekać na brak zajęć.

Reklamy

Nauka jazdy na nartach z instruktorem 2 godziny dziennie
Uczestnicy codziennie spędzą dwie godziny na nauce jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Instruktorzy dostosowują swoje podejście do umiejętności uczestników, uczą podstawowych technik utrzymania równowagi i zachowania bezpieczeństwa na stoku, prowadzą gry i ćwiczenia, które ułatwiają opanowanie umiejętności.

Skipass

Każdy uczestnik otrzymuje skipass, który daje dostęp do stoków narciarskich w JuraParku. Dzięki temu uczestnicy mogą korzystać z tras narciarskich i ćwiczyć na swoim poziomie zaawansowania.

Sprzęt narciarski/snowboardowy

Uczestnicy otrzymują z wypożyczalni odpowiedni sprzęt narciarski lub snowboardowy, który jest niezbędny do nauki jazdy. Obejmuje on narty, buty narciarskie i kijki lub deskę snowboardową i odpowiednie buty.

Wizyta we Wiosce Św. Mikołaja

W ramach wizyty we Wiosce Świętego Mikołaja uczestnicy mogą spotkać się z Mikołajem osobiście, przekazać swoje życzenia i otrzymać drobne upominki. To magiczne doświadczenie zwłaszcza w okolicy świąt.

Bajkowa Kraina Lodu

Uczestnicy Białej Szkoły będą mogli wejść do Bajkowej Krainy Lodu, gdzie można spotkać postacie z popularnych bajek i filmów. To doświadczenie, które wprowadza dzieci w magiczny świat baśni.

Warsztaty kreatywne

Warsztaty to okazja do wyrażenia swojej kreatywności. Dzieci biorą udział w różnorodnych aktywnościach, takich jak malowanie, rysowanie, tworzenie ozdób czy modelowanie z gliny.

Kino Emocji

Kino Emocji to projekcja filmów dostosowanych do młodej widowni. To świetny sposób na odpoczynek po intensywnych zajęciach na stoku i na wspólne spędzenie czasu.

Ścieżka Edukacyjna JuraPark

Ścieżka edukacyjna JuraPark to interaktywna trasa edukacyjna, gdzie uczestnicy mogą chłonąć wiedzę o dinozaurach i historii JuraParku. To połączenie nauki z przygodą na świeżym powietrzu.

Muzeum Jurajskie

Wizyta w Muzeum Jurajskim jest okazją do zgłębienia wiedzy o prehistorycznym świecie dinozaurów. Uczestnicy mogą zobaczyć rekonstrukcje dinozaurów, skamieniałości i poznać fascynujące fakty na temat życia w erze jurajskiej.

Dlaczego warto jechać na Białą Szkołę?

Powodów, dla których warto wybrać Białą Szkołę, jest przynajmniej kilka:

  • Można zdobyć nową umiejętność, jaką jest jazda na nartach lub desce snowboardowej.
  • Jazda na stoku to aktywność fizyczna, która angażuje wiele grup mięśniowych. Dla dzieci i młodzieży jest to sposób na zdrowe spędzanie czasu na świeżym powietrzu, poprawę kondycji fizycznej i wzmocnienie ciała.
  • Jazda na nartach lub desce wymaga koordynacji ruchowej, równowagi i kontroli. Te umiejętności mogą się przyczynić do ogólnego rozwoju motorycznego uczestników zajęć.
  • Pokonywanie wyzwań na stoku wpływa na wzrost pewności siebie u dzieci i młodzieży. Robienie postępów buduje pozytywne nastawienie do samego siebie.
  • Grupowe zajęcia na stoku sprzyjają integracji i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Dzieci i młodzież mogą poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, dzielić się wspólnymi przeżyciami i wspierać się nawzajem.
  • Jazda na nartach lub desce to emocjonująca przygoda, która może dostarczyć wiele radości i niezapomnianych wspomnień. Odkrywanie nowych tras i pokonywanie wyzwań to niezwykłe doświadczenie.
  • Wspólne uczestnictwo w grupowych zajęciach sprzyja rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych, pracy zespołowej i radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych.
  • Jazda na stoku to sposób na aktywny wypoczynek, który może być alternatywą dla siedzenia przed ekranem. Dzieci i młodzież uczą się, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu może być równie satysfakcjonujące. To okazja do odkrywania przyrody i czerpania radości z aktywności na otwartej przestrzeni.

tekst i fot. mat. partnera