18 kwietnia 2024

Co można kupić za USDT?

Rynek kryptowalut ciągle się rozwija i trzeba przyznać, że cieszy się dużą popularnością. Rzeczywiście coraz więcej osób inwestuje, choć rzecz jasna zawsze należy pamiętać o ryzyku. Jedną z najbardziej stabilnych kryptowalut jest USDT, czyli tether. Dziś podpowiemy Wam, co można za niego kupić.

USDT, czyli stabilna kryptowaluta

USDT istnieje pod nazwą tether. Jest to stable coin, czyli kryptowaluta, która jest powiązana z kursem dolara amerykańskiego. Dzięki temu, że ma ona ścisły związek z dolarem powszechnie uważana jest za stosunkowo bezpieczną, ale i stabilną kryptowalutę, która odporna jest na zawirowania rynkowe. Jest ona też zabezpieczona aktywami. Już w 2019 r. USDT przewyższył bitcoina i to nie tylko pod względem obrotu dziennego, ale też miesięcznego. Rzeczywiście tethera uważa się za stabilnego, gdyż dąży do wyrównania swojej wartości z dolarem amerykańskim i to w sposób taki, by na jedną jednostkę cyfrową waluty przypadał jeden dolar. Trzeba też wiedzieć, że kurs dolara jeszcze do niedawna był słabnący, co było ściśle związane z wysoką inflacją. Dodatkowo podwyższono stopy procentowe, jednak za sprawą zwrotu ze strony rezerwy federalnej sytuacja się poprawiła i to do tego stopnia, że emitenci USDT już nie obawiają się niewypłacalności dolara. Jeżeli chcecie inwestować w USDT, wejdźcie na stronę: https://exmo.com/pl/buy-tether.

Co można kupić za USDT?

USDT za sprawą cyrkulacji umożliwia prowadzenie transakcji i to w stosunku 1:1. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla inwestorów, gdyż nie wymieniają oni swoich środków finansowych na kryptowalutę, która jest zmienna. Tethery można trzymać podobnie jak waluty fiat, ale można je także wymieniać na innego rodzaju kryptowaluty. Przede wszystkim przesyłając swoje środki USDT z jednego konta na drugie konto, nie trzeba ponosić opłaty transakcyjnej. USDT jest dostępny na różnych blockchainach. Pozwala na łatwą wymianę środków między różnymi giełdami. Tethery możecie też wymienić na dolary i odwrotnie. Trzeba również wiedzieć, że USDT rozliczamy jak waluty fiat i np. wymiana USDT na ETH nie podlega opodatkowaniu, natomiast wymieniając USDT na PLN, już trzeba zapłacić podatek. Rzeczywiście tethery można łatwo kupić, sprzedać, ale też wymienić. Wykorzystywane są one przez innych inwestorów do kupowania, ale i sprzedawania innych kryptowalut. W ten sposób dochodzi do minimalizacji konieczności korzystania z tradycyjnych instytucji finansowych, co wiązałoby się z koniecznością ponoszenia kolejnych kosztów. Trzeba jeszcze wiedzieć, że tether uznawany jest za najbardziej bezpieczny. W przeciwieństwie do wielu kryptowalut nie cechuje go duża zmienność ani też nieprzewidywalność. To z kolei przekłada się na minimalizację potencjalnego ryzyka czy strat.

Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat USDT?

USDT został wprowadzony na rynek już w 2014 r. Według Tether Ltd. za każdego dolara, którego firma otrzymuje wprowadza na rynek jednego tethera. Ta kryptowaluta posiada rezerwy. Dzięki temu użytkownicy mogą swobodnie wymieniać posiadane aktywa na dolary, przy czym firma nie przechowuje wszystkich aktywów w formie gotówkowej. Część z nich przechowywana jest w bonach skarbowych, a także zabezpieczona w pożyczkach czy obligacjach. Firma inwestuje też w certyfikaty depozytowe czy papiery komercyjne. Wartość rynkowa USDT wynosi obecnie 78,3 mld dolarów. Zgodnie z przewidywaniami cena 1 tethera nie notowała większych zmian.


tekst i fot. mat. partnera