25 czerwca 2024

Co powinieneś wiedzieć o szybkich pożyczkach przez Internet?

Pożyczki gotówkowe, które można zaciągnąć przez Internet stały się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularnym sposobem na szybkie pozyskanie środków pieniężnych. Wpływ na to miały restrykcyjne regulacje dotyczące kredytów bankowych. Oprócz tego, powszechniejsza stała się bankowość internetowa zwiększając popularność pożyczek internetowych. Pożyczki przyjęły się, ponieważ trafiły do grupy osób, których nie stać na zwykły kredyt bankowy.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

Brak pozytywnej historii kredytowej uniemożliwia wielu osobom zaciągnięcie kredytu w banku. W takiej sytuacji, pożyczki gotówkowe stają się kuszącą alternatywą. Tym bardziej w chwili, gdy pojawiają niespodziewane wydatki typu wyprawka szkolna. W takiej sytuacji pożyczka online może okazać się bardzo przydatna. Warto również zauważyć, że na rynku działają nieuczciwe instytucje finansowe, które próbują naciągnąć osoby potrzebujące gotówki. Aby sprawdzić, czy dany podmiot działa uczciwie, wystarczy wejść na stronę Komisji Nadzoru Finansowego.

Reklamy

Jakie zalety posiadają szybkie pożyczki przez Internet?

Pożyczki internetowe posiadają wyższe koszty odsetkowe niż standardowe kredyty. Jednak pomimo tego posiadają też zalety. Pożyczki online to m.in. minimum formalności. Wystarczy wejść na stronę firmy pożyczkowej, wypełnić wniosek i poczekać na decyzję. Ta prawdopodobnie będzie znana już po 15 minutach. Firmy pożyczkowe nie wymagają dodatkowych dokumentów potwierdzających naszą zdolność kredytową. Nie wymagane są zaświadczenia o wysokości zarobków, czy też o rodzaju umowy o pracę. Wszystkie formalności można spełnić przez Internet. Dlatego, pożyczki uważane są za bardzo wygodną formę pozyskania gotówki.

Reklamy

Jak szukać tanich pożyczek internetowych?

Szukając najlepszych ofert pożyczek, najwygodniejszym sposobem jest branie pod uwagę rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania. RRSO pokazuje nam jakie koszty odsetkowe poniesiemy w przypadku zaciągnięcia pożyczki na rok. RRSO w przypadku szybkich pożyczek jest wysokie, jednak wynika to z faktu, że są udzielane na bardzo krótkie okresy (pożyczka jest udzielana np. na miesiąc, gdzie RRSO jest podawane w skali roku – automatycznie zwiększa to wysokość RRSO). Ważną kwestią w przypadku pożyczek jest sposób spłaty, który także ma wpływ na wysokość RRSO. Tutaj warto zaznaczyć, że niektóre firmy pożyczkowe organizują promocje i udzielają pierwszej pożyczki nie pobierając przy tym żadnych prowizji, odsetek czy też opłat. Kwota takiej pożyczki jest zazwyczaj ograniczona.

Dowiedz się więcej na oszczednoscionline.pl i poszerz swoją wiedzę na temat finansów osobistych

 

fot. materiał sponsora