21 czerwca 2024

Code Week 2020 – Europejski Tydzień Kodowania w Przedszkolu nr 2

Od 10 do 25 października w całej Europie, w tym również w Polsce, świętowano Europejski Tydzień Kodowania czyli Code Week 2020.

Reklamy

Do tej wspaniałej zabawy zaproszono wszystkich w każdym wieku. „Żabki” z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie aktywnie włączyły się do zabawy. Pod opieką prowadzących zajęcia pani Moniki Kozdroń i pani Agnieszki Prokop codziennie wspólnie wykonywały zadania z elementami kodowania.

Dzieci kodowały na macie edukacyjnej m. in. jesienne drzewo, żołędzie, literkę M, cyferkę 3, psa, układały według kodu, odczytywały zakodowane symbole.

Reklamy

Czas zabaw z kodowaniem był przepełniony różnymi aktywnościami, dzieci dowiedziały się też jak wiele kodów funkcjonuje w naszym codziennym życiu i świetnie się przy tym bawiły.

Zajęcia były starannie dobrane do potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci. Zabawy kodowaniem są pełne radości: rozwijają u dzieci logiczne myślenie i umiejętności matematyczne, pobudzają wyobraźnię i kreatywność, uczą współdziałania. Możliwości jest wiele, a wszystko odbywa się w formie nauki przez zabawę. W trakcie zabaw z kodami dzieci koncentrują się na wyszukiwaniu rozwiązań (jednego lub wielu), przez co wzrasta ich poczucie własnej wartości. Czują się zauważone i docenione, co w konsekwencji przyspiesza i czyni bardziej efektywnym proces przyswajania przez nie informacji i rozwoju nowych umiejętności.

Reklamy

Code Week się skończył, ale „Żabki” z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie bardzo chętnie bawią się dalej w kodowanie.


info i fot. Miejskie Przedszkole nr 2