25 czerwca 2024

Członkowie Hrubieszowskiej Rady Gospodarczej na szkoleniu w Lublinie

Czym jest informacja publiczna i kto może mieć do niej dostęp, a także jak stworzyć budżet obywatelski to tematy poruszane na szkoleniu w dniu 1 października w Urzędzie Miasta w Lublinie. Członkowie Hrubieszowskiej Rady Gospodarczej – Sławomir Kędziera i Piotr Szkalej uczestniczyli w tym udanym spotkaniu w ramach akcji Masz Głos Masz Wybór organizowanej przez Fundację im. Stefana Batorego.

Reklamy


Uczestnicy dowiedzieli się o swoich prawach dostępu do informacji o planach czy działaniach władz samorządowych, o prawach wstępu na sesje gmin, a także o prawie nagrywania przebiegu obrad i posiedzeń komisji rady.

Masz Głos, Masz Wybór to ogólnopolska akcja angażująca obywateli oraz władze do dialogu i współpracy na poziomie samorządowym. Jej celem jest zwiększenie zainteresowania mieszkańców udziałem w życiu publicznym oraz poczucia współodpowiedzialności wyborców i wybranych za decyzje podjęte w dniu głosowania.

Reklamy

Spotkanie prowadzili: Dariusz Kraszewski, specjalista od budżetu obywatelskiego, wraz z trenerem Karolem Mojkowskim – obaj z Warszawy.

Hrubieszowska Rada Gospodarcza dołączyła do tej pożytecznej akcji. Na najbliższym posiedzeniu HRG członkowie zostaną zapoznani z materiałami z tego szkolenia.

Reklamy

Spotkanie odbyło się na koszt Fundacji im. Stefana Batorego.