Czwarta

Warszawa

Reklamy

Przedsiębiorcy i samorządowcy z całej Polski odebrali w piątek 17 grudnia w Warszawie nagrody w 13 edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” oraz 9 edycji „Gmina Fair Play”.

Wśród wyróżnionych samorządowców byli przedstawiciele miasta Hrubieszów, które na uroczystości reprezentowali wspólnie: obecny burmistrz Tadeusz Garaj i poprzedni – Zbigniew Dolecki.

Hrubieszów już po raz 4 otrzymał certyfikat i statuetkę „Gmina Fai Play” w kategorii „miasteczek i małych miast”. W konkurs są nagradzane wszystkie samorządy, które stwarzają na swoim terenie możliwie najlepsze warunki dla rozwoju działalności gospodarczej.

Weryfikacja gmin które biorą udział w konkursie odbywa się dwuetapowo. W I etapie są oceniane ankiety, w których samorządy same wystawiają sobie ocenę, podsumowując dotychczasowe dokonania i określając plany na przyszłość. W II etapie specjalni ankieterzy weryfikują te dane.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiły się 124 samorządy z całego kraju. Kapituła Konkursu wyłoniła ostatecznie 122 gminy, które spełniły wymagania i przeszły audyt. To one otrzymały tytuł i certyfikat „Gmina Fair Play” 2010 – Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji.

W gronie laureatów znalazło się tylko 5 przedstawicieli województwo lubelskiego. Oprócz Hrubieszowa są to: Jabłoń, Lubartów, Strzyżewice i Wólka Lubelska.

Konkurs jest organizowany przez Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym, działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej.

***

Źródło: www.iaslubelskie.pl
Foto: www.gmina.fairplay.pl