Czyta(j)my Dzieciom! Wolontariusze z Kościuszki w Przedszkolu nr 1

Co roku, 2 kwietnia, w rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

Reklamy

 

To szczególne święto ma na celu promować czytelnictwo wśród najmłodszych oraz rozwijać w nich zamiłowanie do słowa pisanego. 

Korzystając z idei tego Dnia, uczennice ze Szkolnego Klubu Wolontariatu, działającego w Zespole Szkół nr 3 w Hrubieszowie, zaproponowały najmłodszym czytelnikom wspólne odkrywanie magicznego świata książek. Razem z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 1 im. „Małego Księcia” przy ulicy Gródeckiej, odbyły szczególną „wędrówkę” po krainach z ulubionych dziecięcych baśni.

Wolontariuszki z klasy 2D nie tylko czytały opowieści, ale razem z przedszkolakami oglądały ilustracje, dyskutowały i wcielały się w rolę baśniowych postaci. Organizując zabawę w zgadywanki i pomagając w przygotowaniu prac plastycznych z Czerwonym Kapturkiem, uczennice ZS nr 3 spędziły uroczy czas wśród najmłodszych i doświadczyły, że warto pobudzać dziecięcą wrażliwość i kreatywność!

Za tę możliwość i za otwartość serdecznie dziękujemy Dyrekcji oraz Paniom z Miejskiego Przedszkola Nr 1 im. „Małego Księcia” przy ulicy Gródeckiej w Hrubieszowie!

 

(info i fot. Przedszkole nr 1)