Czytamy baśnie

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie odbył się Konkurs „Czytamy baśnie”. Wzięło w nim udział 24 uczniów z klas IV i V. Dzieci miały za zadanie zaprezentować w przeciągu 2 minut fragment dowolnej baśni. Przed odczytaniem musiały dodatkowo podać tytuł oraz autora tekstu.

By dodać emocji, uczniowie do końca nie wiedzieli, w jakiej kolejności będą się prezentować. O tym miał zadecydować przypadek, a dokładnie – los wyciągnięty z czarodziejskiej puszki przez Pippi Langstrump lub Błękitną Księżniczkę (w tych rolach- Barbara Marut i Zuzanna Ścibor).

Pięknym prezentacjom przysłuchiwali się: publiczność zgromadzona w czytelni oraz jury w składzie: p. Anna Dzik, p. Ewa Sitnik – Pogwizd, p. Małgorzata Koniec, a także p. Małgorzata Hanc, która dodatkowo, z myślą o konkursie, przygotowała urzekającą swym pięknem i pomysłowością dekorację.

Po prawie 60 – minutowej „uczcie dla oczu i uszu” przyszedł czas na werdykt. Jury, biorąc pod uwagę wybór tekstu, wrażenia artystyczne, poprawność słownej prezentacji, podało wyniki.

Oto one:

Klasy IV
I miejsce Radomska Anna IVa
II miejsce Janicka Izabela IVb
III miejsce Kozak Jacek IVc

Wyróżnienia
Chodun Joanna IVa
Szlonzak Katarzyna IVa
Buta Agata IVb
Bachusz Aleksandra IVb
Kołtun Małgorzata IVc
Paszczuk Karolina IVc
Hojda Krystian IVd

Klasy V
I miejsce Marut Barbara Va
II miejsce Gumieniak Krzysztof Vc
III miejsce Augustynek Dominika Vc

Wyróżnienia
Jasina Karolina Vc

Na zwycięzców czekały nagrody książkowe oraz piękne dyplomy przygotowane przez p. Pawła Nowaka. Zostały one wręczone dzieciom przez Panią Dyrektor Martę Słupną.

Mamy nadzieję, że za rok, podczas kolejnego konkursu, znów usłyszymy ciekawe prezentacje dzieł literackich.

tekst
Nauczyciele języka polskiego SP nr 3

Hrubieszow LubieHrubie 2009