Daj się znaleźć

Znasz takie sytuacje, że położysz gdzieś telefon i nie wiesz, gdzie on jest? A wypadki chodzą po ludziach – co jeśli zgubisz telefon? A może jesteś rodzicem, który koniecznie musi wiedzieć, gdzie jest jego dziecko? A może zależy ci na zlokalizowaniu kogoś innego z rodziny? A może to ty chcesz dać komuś dostęp do swojej lokalizacji? Niezależnie jaka jest twoja motywacja – na pewno przyda ci się dobry program do sprawdzania lokalizacji. Jeśli nie wiesz na jaki się zdecydować – chętnie ci pomożemy.

Po co lokalizować czyjś telefon?

To pytanie fundamentalne. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że czasami po prostu następuje taka konieczność. Różne rzeczy i wypadki chodzą po ludziach. Jedni są gapami i na swoim koncie mają już trzy zgubione telefony. Inni z kolei po prostu chcą wiedzieć, gdzie znajduje się bliska dla nich osoba. To nic dziwnego – każdy z nas ma pewne obawy, które należy uspokajać. Czasami na lokalizację decydujemy się my sami, aby nie denerwować swoich członków najbliższej rodziny. Innym razem na takie rozwiązanie decyduje się szef, aby dokładnie wiedzieć, czy jego pracownicy znajdują się dokładnie tam, gdzie powinni. Niezależnie od tego, jaka jest twoja motywacja – z pewnością jest ona dobra. I na pewno warto w takim przypadku zdecydować się na system lokalizacyjny, który rozwieje wszelkie nasze wątpliwości.

Jak lokalizować telefon?

To banalnie proste. Wystarczy, aby na telefonie osoby, która ma być śledzona, znalazła się specjalna aplikacja, która pomoże nam w trzymaniu ręki na pulsie. Jedną ze stron, która ma najlepiej dopracowany sposób na lokalizowanie jest i-mobi.pl. Jak dokładnie działa? To bardzo proste. Wystarczy się zarejestrować, wybrać pożądany przez nas pakiet, zainstalować specjalną aplikację do śledzenia i sparować ją z panelem, i gotowe! W dodatku i-mobi ma kilka dodatkowych funkcji, które na pewno spodobają się tym, którzy potrzebują mieć pełną kontrolę. Dostęp do SMS-ów i połączeń śledzonej osoby na pewno jest wielką wartością. Oczywiście na rynku jest wiele innych stron, które gwarantują zlokalizowanie danej osoby, przeważnie po numerze telefonu lub IP. Nie warto im wierzyć. Dlaczego?

Nie daj się nabrać

W Internecie, jak wspomnieliśmy, jest dużo innych stron, które „gwarantują” lokalizowanie po numerze telefonu czy adresie IP. Jest to jednak wierutne kłamstwo i chęć wyciągnięcia pieniędzy z osób, które nie do końca wiedzą jak działa lokalizacja. Unikajcie takich stron, ponieważ ich właściciele doskonale wiedzą, że takie działanie nie będzie możliwe. Namierzanie po numerze telefonu czy adresie IP jest bowiem zarezerwowane jedynie dla służb specjalnych oraz policji. Nie dajcie się nabrać – bądźcie świadomi.

(tekst i fot. mat. partnera)