Darmowe e-booki dla uczniów w ramach platformy edukacyjnej

2 czerwca 2014 roku Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu Filia w Hrubieszowie, we współpracy z Wydawnictwem Helion, zorganizowała konferencję metodyczną dla nauczycieli na temat: „Darmowe e-booki dla uczniów w ramach platformy edukacyjnej”.

Reklamy

Wzięli w niej udział nauczyciele matematyki i informatyki ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu hrubieszowskiego.

Prowadzący spotkanie, przedstawiciel edukacyjny wydawnictwa, pan Paweł Zając, zapoznał nauczycieli z możliwościami platformy edukacyjnej Helion.pl. Zaprezentował darmowe podręczniki elektroniczne dla nauczycieli i uczniów. Objaśnił, jak posługiwać się multimedialnym kalendarzem ze scenariuszami lekcji, omówił także zasady funkcjonowania generatora sprawdzianów oraz systemów diagnozujących postępy w pracy uczniów.

Każdy nauczyciel pracujący z dowolnym podręcznikiem „Informatyka Europejczyka” lub „Matematyka Europejczyka”otrzymuje bezpłatnie od wydawnictwa wybrany podręcznik, poradnik metodyczny, program nauczania oraz pełen dostęp do zasobów serwisu http://edukacja.helion.pl.

Zainteresowani mogą korzystać z zamieszczonych w serwisie scenariuszy lekcji, planów wynikowych, zestawów ćwiczeń i testów on-line. Podczas spotkania nauczyciele zapoznali się

z bogatą ofertą książek wspierających metodykę nauczania matematyki i informatyki.

Otrzymali także bezpłatne egzemplarze wybranych pomocy dydaktycznych.