5 marca 2024

Dawno, dawno temu…

HrubieszówStefankowice

Reklamy

Tradycyjnie już, wybrano dziwolągi ziemniaczane i najbardziej pomysłowe i oryginalne rzeźby z ziemniaka. Uczestnicy próbowali swoich sił w rzucie do ziemniaka olbrzyma, slalomie z ziemniakiem, sadzeniu i zbieraniu ziemniaków.

***

Reklamy

Krótką bajką o ziemniaku rozpoczęło się 30 września tegoroczne święto pieczonego ziemniaka w Stefankowicach. Gry i zabawy odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej w Stefankowicach.

Tradycyjnie już, wybrano dziwolągi ziemniaczane i najbardziej pomysłowe i oryginalne rzeźby z ziemniaka. Uczestnicy próbowali swoich sił w rzucie do ziemniaka olbrzyma, slalomie z ziemniakiem, sadzeniu i zbieraniu ziemniaków. Wyłoniono obierkowego zwycięzcę. Dzieci mogły także wykazać się znajomością jak największej liczby wyrazów na sylabę „zie”.

Święto zakończyło się wspólnym ogniskiem. Mimo nie najlepszej pogody impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorami uroczystości byli Szkoła Podstawowa w Stefankowicach, Biblioteka Publiczna w Stefankowicach oraz grupa nieformalna „Sosenka”. Produkty na ognisko ufundował GOK Wołajowice natomiast nagrody w konkursach grupa nieformalna „Sosenka”.

***

tekst i foto
GOK w Hrubieszowie z/s w Wołajowicach

_________________________________________________

Zdjęcia »

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009