7 maja 2024

Depilacja woskiem: obalamy 5 popularnych mitów

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą wosku to technika, której popularność nie słabnie, mimo pojawienia się innych, tak samo skutecznych metod. Tysiące osób, bez względu na płeć lub wiek, wybierają ten sposób, ceniąc sobie uzyskiwany efekt gładkości, który utrzymuje się przez długi czas. Bez względu na to, wokół depilacji woskiem narosło wiele mitów. W tym artykule obalamy najbardziej popularne spośród nich.

Mit 1. Depilacja woskiem jest wyjątkowo bolesna

Ból podczas depilacji woskiem nie jest silniejszy, niż przy używaniu depilatora elektrycznego lub podczas depilacji laserowej. Intensywność nieprzyjemnych odczuć zależy od miejsca na ciele, w którym jest wykonywana depilacja, profesjonalizmu specjalisty oraz rodzaju użytego wosku. Pamiętajmy, że nie powinniśmy się decydować na depilację woskiem przed menstruacją, w jej trakcie lub tuż po, ponieważ wtedy skóra ma zwiększoną wrażliwość, co jest związane ze zmianami hormonalnymi. Wykorzystując naturalny wosk do depilacji, szczególnie przeznaczony do stref wrażliwych, można znacznie zminimalizować ból podczas zabiegu.

Mit 2. Depilacja woskiem niszczy skórę

Prawidłowo wykonana depilacja woskiem nie powoduje uszkodzeń skóry. Początkowe zaczerwienienie może sugerować inaczej, ale struktura naskórka nie jest naruszana. Wręcz przeciwnie – depilacja woskiem działa jak intensywny peeling.

Mit 3. Depilacja woskiem w czasie ciąży jest niedozwolona

Wszystko zależy od stanu zdrowia przyszłej mamy i opinii jej lekarza prowadzącego. Niektóre ciężarne kobiety nie mogą korzystać z depilacji woskiem, jednak wiele z nich może to robić bez przeszkód do 7. miesiąca ciąży. Depilacja woskiem, podobnie jak golenie maszynką, jest jedną z metod zalecanych przez wykwalifikowane położne.

Mit 4. Włosy odrastają szybciej po depilacji

Ten mit wynika prawdopodobnie z faktu, że po depilacji włosy odrastają od samej bazy, a nie od końca, jak ma to miejsce w przypadku naturalnego cyklu wzrostu włosów. W rzeczywistości tempo wzrostu włosów jest zdeterminowane przez genetykę i nie zmienia się z powodu metody depilacji.

Mit 5. Depilacja powoduje, że włosy odrastają grubsze i ciemniejsze

To jedno z najczęstszych przekonań dotyczących depilacji. Jednak prawda jest taka, że struktura i kolor włosów są uwarunkowane genetycznie i nie zmienią się z powodu depilacji. Wydaje się, że włosy odrastają grubsze, ponieważ są obcięte blisko skóry, co daje im sztywny koniec, co faktycznie może prowadzić do wniosku, że stają się bardziej grube.

Jak można zauważyć, depilacja laserowa, pomimo posiadania pewnych wad, jest skuteczną i dość komfortową metodą na pozbycie się zbędnego owłosienia, odpowiednią praktycznie dla każdego klienta salonów kosmetycznych. Skorzystaj z niej i Ty, jeśli marzysz o pięknej i niezwykle gładkiej skórze.


tekst i fot. mat. partnera