20 czerwca 2024

Dieta Mamy w hrubieszowskim szpitalu

Ministerstwo Zdrowia wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia ogłosiło pilotażowy program „Standard szpitalny żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”, a hrubieszowski szpital jako jeden z nielicznych w Polsce i jedyny w województwie lubelskim zdecydował się wziąć udział w tym projekcie.

Reklamy

 

Dieta mamy jest bardzo ważna, by wytwarzać zdrowy pokarm dla malucha. Powinna być bogata w niezbędne składniki odżywcze: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne. W jadłospisie znajdują się 4 posiłki, zgodnie z zasadami żywienia. Powinno się jeść mniej, ale częściej, aby mama i jej maluch czuli się dobrze.

Należy dbać o urozmaicenie posiłków oraz pic dużo wody i soków. Mama w ciąży i mama karmiąca piersią powinna pamiętać o spożywaniu dużej ilości żelaza wraz z dietą: czerwone mięso, ryby, orzechy, warzywa i owoce – to bardzo ważne dla rozwoju małego dziecka. Dlatego warto korzystać z diety, zarówno dla zdrowia dziecka, a także dbając o siebie.

Reklamy

Zachęcamy do korzystania z „Diety Mamy”. Podczas hospitalizacji w hrubieszowskim szpitalu, pacjenci w ramach programu mogą skonsultować się z dietetykiem, a zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznych należy zgłosić pielęgniarce lub położnej.

Reasumując – każda mama powinna jeść zdrowo, smacznie i kolorowo.

Reklamy

 

tekst: SPZOZ, fot. SPZOZ, lubiehrubie.pl

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Nowy aparat RTG w hrubieszowskim szpitalu już działa

WIADOMOŚCI – Stypendium dla studentów medycyny, jeśli będą pracować w hrubieszowskim szpitalu