21 lipca 2024

Dlaczego Rada Powiatu w Hrubieszowie milczy?

Rada Powiatu w Hrubieszowie zdaje się być obojętna na sprawy społecznie wrażliwe dla nas mieszkańców. Od dziś, tj. 14 kwietnia 2021 r. obowiązki dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie przyjęła Alicja Jarosińska z Nowego Targu.

Reklamy

Szanowni radni, czy w powiecie Hrubieszowskim nie znalazł się nikt, komu można było powierzyć tak odpowiedzialną funkcję? Dlaczego nikt z Was nie zabrał dotychczas publicznie głosu w sprawie odwołania Dariusza Gałeckiego z funkcji dyrektora SP ZOZ w Hrubieszowie? Czy radni powiatowi nie mają możliwości, bądź odwagi skomentować zaistniałej sytuacji, w której stawką jest nasze życie i zdrowie?

Przypomnijmy, że mamy czas pandemii koronawirusa, a leczenie szpitalne i sprawnie działająca służba zdrowia powinny być priorytetem dla każdej opcji politycznej, dlaczego więc w Radzie Powiatu w Hrubieszowie zapadło dojmujące milczenie?

Reklamy

Co wydarzyło się w ostatnich tygodniach, że konflikt Karpiuk – Gałecki, znalazł zaskakujące rozwiązanie, tj. powierzenie kierownictwa szpitalem osobie, która nie ma nic wspólnego z Powiatem Hrubieszowskim? Ponadto, ile to rozwiązanie będzie nas kosztowało? Czy z naszego powiatu wyjechali już wszyscy, którzy mogliby pełnić tak ważne stanowisko?

Dlaczego nikogo z radnych nie obchodzi nasze zdrowie? Dlaczego mamy mieć zaufanie do osoby nowego dyrektora, której zupełnie nie znamy…?

Reklamy

Dlaczego żaden z rannych nie dąży do wyjaśnienia nam mieszkańcom powodów i okoliczności, dlaczego osoba z tak odległego miejsca w Polce otrzymuje stanowisko w Hrubieszowie? Dlaczego nikt z radnych nie zainteresował się przyczyną konfliktu pomiędzy starostą, a dyrektorem szpitala, który relacjonowały niemal wszystkie lokalne media?

Panie i Panowie radni, za nieco ponad dwa lata wybory samorządowe, bądźcie pewni, że zapamiętamy waszą obojętność i bierność w czasie, kiedy obawialiśmy się o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Czas, w jakim przyszło nam żyć jest niezwykle trudny, ale to na Was, jako naszych przedstawicieli spoczywa obowiązek i odpowiedzialność za nas, nasze życie i zdrowie.

Mieszkanka Powiatu Hrubieszowskiego

(personalia znane redakcji)


Zobacz też:

Hrubieszowski szpital ma nową szefową. Przyjechała z Podhala

Hrubieszowski szpital ma nową szefową. Przyjechała z Podhala