Dlaczego się nas truje?

Ostatnie emisje Faktów TVN na temat wielkiego składowiska odpadów w Strzyżowie niewątpliwie powinny być początkiem końca lokalnych władz w powiecie hrubieszowskim.

Reklamy

 

Oburzającym i żenującym jest fakt, że wicestarosta Leszek Czerwonka „nic nie wie”, że w jego okręgu wyborczym zwozi się i składuje tony toksycznych śmieci w Strzyżowie, na których „KTOŚ” zarabia miliony i nikt nie wie, kto to jest? Panie starosto, to jest powiat hrubieszowski to nie stan Texas! To naprawdę niewielki obszar. Panowie komendanci służb – Policji i Straży Granicznej, gdzie podziała się wasza odpowiedzialność i czujność. Podlegli wam funkcjonariusze niczego nie zauważyli? Wybaczcie mi, ale trudno w to uwierzyć… Przecież to zewnętrzna granica UE, a Wy macie kamery, noktowizory, helikoptery, patrole piesze, zmotoryzowane. Policja ma drona.

Drodzy radni, co zamierzacie zrobić z toksyczną masą – może zabierzecie ją do swoich miejscowości i będziecie czerpać zyski z pozyskanego „bogactwa”? Szanowni prokuratorzy, kiedy doczekamy się waszych działań, których długotrwałość nie będzie jedyną cechą prowadzonych postępowań?

Reklamy

Mieszkańcy Powiatu Hrubieszowskiego, jak długo jeszcze będziecie biernie przyzwalać na nieróbstwo, pieniactwo i kolesiostwo swoich wybrańców, którzy w trosce wyłącznie o własne interesy zrobiliby wszystko, bo… „na nic nie natrafili”… Ile jeszcze pozwolicie się ogłupiać i kupować za staż dla dziecka, roboty publiczne i tym podobne profity? Jak długo jeszcze będziecie milczeć wobec ustawianych konkursów na stanowiska dla swoich? Co jeszcze musi się wydarzyć żeby władze i ich świta wreszcie przestali na Was żerować?

Radni powiatowi – wasza niemoc, bierność i darmo płacone diety przytłaczają – Panowie Przewodniczący Rady Powiatu, kiedy doczekamy się działań z waszej strony, działań w sprawie setek ton toksycznej masy w strzyżowskim wyrobisku? Za co bierzecie pieniądze? Panie Różański – naczelny geodeto powiatu – ta kompromitacja, jaką Pan poniósł obnażyła bezlitośnie to, jaką kadrę mamy w starostwie.

Żenada drodzy mieszkańcy, wstyd i kompromitacja – skutek – choroby i zatrute środowisko w jednym z piękniejszych i spokojniejszych zakątków naszego kraju!

 

Piękny Wschód

fot. Zrzut ekranu – tvn24.pl

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Kto wiedział o nielegalnym wysypisku? Starostwo zaprzecza, wójt pokazuje teczkę 

WIADOMOŚCI – Po materiale w Faktach TVN wicestarosta zarządził kontrolę

WIADOMOŚCI – Fakty TVN: Nielegalne wysypisko na obszarze chronionym. Władze „niczego nie stwierdziły”, firmy mogą zarabiać nawet 40 milionów rocznie